Nejsou tady žádné peníze, tvrdí Messi o Barceloně. A přemýšlí o budoucnosti v USA

2 měsíce starý 11

Nejsou tady žádné peníze, tvrdí Messi o Barceloně. A přemýšlí o budoucnosti v USA

"Zatím ještě nevím, co bude. Počkám s rozhodnutím až na konec sezony," řekl v televizním rozhovoru pro španělskou stanici La Sexta Messi, jenž v Barceloně strávil celou profesionální kariéru. "Rád bych si zahrál ve Spojených státech, zažil tamější život i ligu, ale nakonec bych se chtěl v nějaké roli vrátit do Barcelony, dodal třiatřicetiletý Argentinec. 

V srpnu Messi v reakci na sezonu bez trofejí a debakl 2:8 s Bayernem Mnichov v Lize mistrů šokoval prohlášením, že chce klub opustit.

Barcelona ho ale odmítla pustit zadarmo a hvězdný útočník po několika týdnech oznámil, že aby se nemusel s klubem soudit, v týmu ještě minimálně jednu sezonu zůstane. "Teď mě ze všeho nejvíce zajímá získávání titulů," řekl Argentinec, jemuž se začátek sezony stejně jako týmu vůbec nepovedl.

Barcelonu po říjnové rezignaci Josepa Marii Bartomeua, s nímž měl Messi spory, čekají 24. ledna volby nového prezidenta. Veřejnou podporu žádnému z kandidátů kapitán týmu nevyslovil.

"Ať vyhraje ten nejlepší. Ale ať už to bude kdokoli, ocitne se v hodně složité situaci, protože nebude jednoduché nastartovat obrat," poukázal Messi na finanční a sportovní krizi Barcelony.

"Potřebujeme přivést hráče, abychom znovu mohli bojovat o tituly. Ale to nebude jednoduché, protože k získávání hráčů potřebujete peníze a tady žádné peníze nejsou," řekl.

Barcelona v minulé sezoně ovlivněné koronavirovou pandemií zaznamenala rekordní ztrátu ve výši 97 milionů eur (2,5 miliardy korun) a její příjmy klesly o 14 procent. Zbavila se proto několika zkušených hráčů s vysokými platy včetně Messiho útočného partnera a přítele Luise Suáreze.

Messi je v současnosti na krátké vánoční pauze v Argentině, kde také doléčuje zranění kotníku. Nenastoupí kvůli tomu v úterním ligovém utkání proti Eibaru. Minulé úterý Messi při výhře 3:0 proti Valladolidu vstřelil 644. gól v dresu Barcelony, čímž překonal Pelého rekord v počtu branek za jeden tým.

Od debutu za hlavní mužstvo v roce 2004 pomohl Messi získat Barceloně deset ligových titulů a čtyři triumfy v Lize mistrů.

Zdroj