Někdejší americký prezident Bill Clinton je v nemocnici kvůli infekci

3 měsíce starý 16

Clinton je v nemocnici Kalifornské univerzity v Irvine (UCI) na jednotce intenzivní péče, podle CNN hlavně proto, aby měl soukromí. Není připojen na dýchací přístroj a podle lékařů dobře reaguje na nitrožilně podávaná antiobiotika. Od pátku by mohl přejít na orálně podávané léky. Jeho životní funkce jsou stabilní, dodali lékaři, kteří se o něj starají.

„Prezident Clinton byl v úterý večer přijat do zdravotnického zařízení UCI, kde se mu dostává léčby s covidem-19 nesouvisející infekce,“ napsal na Twitteru mluvčí, podle kterého je exprezident v dobrém rozpoložení.

Exprezident do Kalifornie přijel na soukromou akci své nadace a v úterý se cítil unavený. Po testech byl přijat do nemocnice. Podle jeho lékařů nejsou urologické infekce u starších lidí ničím neobvyklým a jsou lehce léčitelné, ačkoliv se mohou rychle rozšířit.

Pětasedmdesátiletý Bill Clinton stál v čele Spojených států v letech 1993 až 2001. V roce 2004 se podrobil operaci srdce, při níž mu byl voperován čtyřnásobný by-pass. Nynější potíže s tím podle CNN nesouvisí.

Zdroj