Některé případy UFO neumíme vysvětlit, přiznal Pentagon. Záhadné úkazy bude řešit i Kongres

4 měsíce starý 58

Úředníci z amerického Pentagonu se domnívají, že přišli na vysvětlení téměř všech zpozorovaných neznámých létajících objektů neboli UFO. Podle nich si je lze vysvětlit buď jako operace cizích mocností, meteorologické jevy, nebo vzdušné odpadky. Americká vláda tráví pozorováním a odhalováním UFO desítky let. První zmínky se datují do 40. let 20. století, informuje web Daily Mail.

Podle Pentagonu mají nicméně mnohé z incidentů obyčejné vysvětlení. Na začátku tohoto roku například vysvětlil video, na kterém jsou zachyceny zelené trojúhelníky, které vypadaly jako mimozemské lodě. Podle expertů jde ale o drony, které někdo vyfotil přes čočky nočního vidění. Jednalo se tak prý o pouhou optickou iluzi.

Seznam všech pozorování UFO

Že jde o iluzi, tvrdí americká vláda prakticky pokaždé. Ovšem i nadále existují záběry, které Pentagon vysvětlit nedokázal. Například video, na kterém je údajně vidět předmět, který se vznáší nad vodou, nepravidelně se hýbe a pak najednou uskočí.

Vojenští představitelé pak tvrdí, že neexistují žádné důkazy o tom, že by se jednalo o návštěvníky z jiných planet. V květnu pak museli pracovníci pod přísahou dosvědčit, že neshromažďují žádné materiály o tom, že by na Zemi kdy přistáli mimozemšťané. Zákonodárci ale tato svědectví spíše ignorují.

Příští týden pak mají zpravodajské služby Kongresu doručit dokument, který by měl obsahovat seznam všech pozorování UFO. Na seznamu by přitom mělo být 400 položek a některé z nich zůstávají záhadou.

Většina incidentů je podle expertů spojena s Čínou. Ovšem detailní informace o údajných pozorovacích dronech jsou přísně utajovány. „Pentagon musí vyvážit otevřenost se svou povinností chránit citlivé informace, zdroje a metody,“ uvedla mluvčí amerického ministerstva obrany Sue Goughová.

Nedávno vyřešené případy UFO pak byly podle ní odpadky nebo jiné předměty denní potřeby. Například balóny nebo drony, které se mohou jevit jako něco neobvyklého.

Zdroj