Nekula lákal na mouku v akci, lidé se mu vysmáli. Skandál, jako z 50. let, říká Balšínek

6 měsíce starý 9

„Se zástupci řetězců jednám pravidelně. Díky řediteli Lidl Adamu Miszczyszynovi za pěkný dárek k dnešnímu jednání v podobě slevy pro spotřebitele. Zítra totiž bude v Lidlu mouka za 12,90 Kč. Když se chce, tak to jde. Děkuju Lidlu, že pochopili, o co mi celou dobu jde,“ napsal Nekula na Twitteru. Spustil tím však bouři.

ČTĚTE TAKÉ: Valachová: Málo míst na školách? Plaga neříká vše. Nesmí na věc koukat jak na myšky v akváriu

Bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek uvedl, že takovými výroky Nekula uráží české občany. „‚Jsem hrdý člen vlády. Ministr zemědělství! Pracuji pro Vás, pro občany. A protože se ani na chvilku nezastavím, vyjednal jsem pro Vás, milí občané, na zítra slevu na mouku v Lidlu.‘ Pane ministře, proč nás takhle urážíte a sebe znemožňujete? Znemožňujete celou vládu,“ napsal na Twitter. „Příští týden by se mi hodily jogurty v Bille, prosím. Do Billy to mám blíž než do Lidlu,“ rýpnul si dále.

Legraci si z ministra udělal také prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. „Situační hlášení v 7:30: před většinou prodejen je již vytvořena fronta. Zákazníci spořádaně čekají na otevření prodejen, někteří drží děkovné transparenty a tam, kde je chladnější počasí, se zahřívají skandováním Zdeněček! Zdeněček!“ napsal Prouza s nadsázkou.

Jako propaganda z 50. let

Komentátoři Nekulův tweet považují za skandální. „Ministr zemědělství je jednou z nejkomičtějších postav této vlády. Dlouho jsem myslel, že, co se týče vládních receptů, tak málokdo překoná ministra zdravotnictví Válka. Nekula ale dokázal tu hozenou rukavici zvednout. Možná za to dostal nějaké pěkné triko či pantofle z Lidlu a bude mu to slušet. O jeho fungování to však vypovídá víc než dokonale,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Petr Kolář.

Obdobně mluvil také šéfredaktor Echo24 Dalibor Balšínek. „Je momentálně nejsměšnější figurou této vlády. Trochu připomíná stranického tajemníka, který přesvědčuje obchodníky, aby snížili ceny, a dodává lidu, že on to zařídil, možná ještě pod vlivem propagandistických filmů z 50. let. Je to skandální. Ministr se ve své neschopnosti stal součástí marketingové kampaně supermarketu, a to jsme tady ještě nikdy neviděli,“ vysvětlil ve vysílání.

Nekuly se naopak zastal jeho stranický šéf Marian Jurečka. „I já jako ministr, pokud jsem na návštěvě nějaké privátní komerční firmy, tak informace o tom, že tam jsem, že tam s jejími zástupci jednám, i informace o tom, jaké jsou třeba výsledky jednání, dávám ven. Je otázkou, jakou formulaci zvolit,“ sdělil pro iDnes.

Zdroj