Němci s očkováním přitvrdí. Češi, už se proberte, jsme mezi nejhoršími na světě

5 měsíce starý 28

Prezident republiky Miloš Zeman v Lánech - podzim 2021 (výřez) | FOTO: Kancelář prezidenta republiky

V Německu se neočkovaní lidé nedostanou do restaurace a do většiny obchodů, nemohou jít do kina či do divadla. Od února bude pravděpodobně očkování povinné, protože se na tom shoduje současná vláda s budoucí a opírají se o podporu 72 procent Němců. A také o statistiky Institutu Roberta Kocha, které praví, že mezi nemocnými covidem je 80 procent neočkovaných pacientů. V Česku nastupující ministr zdravotnictví Válek, který je místopředsedou snad nejprozápadnější strany TOP 09, ale stále trvá na tom, že je povinné očkování krokem do tmy. 

Když na mapu Evropy zaneseme míru očkování a míru úmrtnosti na covid v jednotlivých zemích, vidíme mapu, která kopíruje učebnice dějepisu. Jako by železná opona zůstala a my pořád žili na zaostalém Východě. Západní země mají zásadně vyšší poměr očkovaných obyvatel k neočkovaným a mají také zásadně nižší počty obětí. Zatímco Česko mívá přes 100 mrtvých na milion obyvatel za posledních sedm dní, tak Francie či Portugalsko jich má kolem deseti. Německo mívá nyní 20 mrtvých na jeden milion za sedm dní, a proto se v celé zemi spustil alarm. Dosluhující kancléřka Angela Merkelová se snadno dohodla s nastupujícím kancléřem Olafem Scholzem, že navrhnou poslancům Německého spolkového sněmu zavedení povinného očkování. Bude s největší pravděpodobností platit od února.

Dále čtěte

()

Týdeník FORUM: Česko. Nemocná země, kde umírají lidé kvůli ruským dezinformacím

číst článek »

Česko má přitom podle statistik úmrtí na covid pětkrát více než sousední Německo. V počtu nakažených i v počtu těžkých případů jsme na tom mnohem hůře a máme také skoro o 9 procent nižší počet očkovaných lidí. Němci však právě debatují o tom, že v boji s covidem oproti zemím ještě dále na západ selhávají, a probíhá tam krutá debata ohledně zodpovědnosti. Naše situace je daleko horší. Jsme takřka nejhorší na celém světě, nebýt našich bratrů Slováků. Jako by na té dnešní mapě i to slavné Československo stále přetrvávalo. Ovšem v tom nejhorším, co si lze představit.

Co kdybychom si už někdy konečně nalili čistého vína a začali se ptát, proč jsme horší a někdy dokonce i nejhorší? Je to tak, že jsme hloupější či kulturně zaostalejší? Nebo že jsme méně disciplinovaní? A nesouvisí to náhodou i s tím, že máme na Pražském hradě v roli prezidenta naprosto neuvěřitelnou vykopávku z bolševického pravěku?

Nejde o to, abychom sebe ponižovali před ostatními. Naopak je nutné bojovat a ukázat, že něco umíme. Je třeba zásadně zlepšit efektivitu našeho státu. A dále je třeba začít aktivně bránit naše méně informované a naivnější spoluobčany před gejzírem bludů a lží, jež se k nám hrnou z dezinformačních médií, která jsou napojena na Rusko. Ruská dezinformační propaganda svými bludy v Česku zabíjí tisíce lidí.

Dále čtěte

Ilustrační foto (archiv FORUM 24)

Úřad vlády stále omezuje dotazy na tiskovkách. Deník FORUM 24 se nemohl ptát ani tentokrát

číst článek »

Česká republika stále bojuje se stíny své komunistické minulosti a letitého kulturního zaostávání za západním světem. Víme přitom dobře, jak populární jsou u nás hlasy, že je třeba si zachovat svobodu oproti těm nesvobodným zemím na Západě. Tato konstrukce patří mezi ukázkové ruské lži. My Češi máme úkol: vzpamatovat se a udělat civilizační krok dopředu. A nepleťme si už konzervatismus se zaostalostí a svobodu opřenou o zodpovědnost se svobodou chovat se jako čuňata.

Symbolem naší nemocné a směšné země je náš prezident v plexisklové krabici. Ale i toho zachránilo očkování před ještě závažnějšími problémy, které mohly skončit fatálně.

O souvislosti mezi katastrofálním vývojem epidemie a zasažením země ruskou dezinformační propagandou píše aktuální Týdeník FORUM.

Zdroj