Německo rozvolňuje. Otevírá obchody i galerie

1 měsíc starý 18

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační snímek.

Vývoj situace ve světě v souvislosti s koronavirem sledujeme online.

Článek

Co byste měli vědět?

- Německo dnes pokračuje v postupném uvolňování protikoronavirových opatření, otevřít se mohou s omezeným počtem lidí květinářství, knihkupectví či zahradní markety. Dále také masáže či autoškoly, jejich klienti ale musejí mít negativní test na koronavirus. Každý obyvatel Německa má ode dneška nárok na jeden rychlotest týdně zdarma.

- V Maďarsku se na dva týdny uzavřou obchody vyjma těch s nezbytným zbožím a až do 7. dubna se zavřou školky a základní školy. V zemi také nadále platí zákaz nočního vycházení, je omezeno shromažďování a restaurace mohou vydávat pouze jídlo s sebou.

- Zpřísněná opatření čekají ode dneška obyvatele Finska, kde se na tři týdny zavřou bary a restaurace a starší žáci přejdou na distanční výuku. Pro mladší žáky zůstanou školy nadále otevřené.

 • Harrisová při Utkání hvězd NBA vyzvala Američany k očkování

  Viceprezidentka Spojených států Kamala Harrisová v klipu před zápasem vyzvala diváky basketbalového Utkání hvězd NBA, aby se nechali očkovat vakcínou proti covidu-19. Její vystoupení je další z řady aktivit, kterými se administrativa amerického prezidenta Joea Bidena snaží přesvědčit váhající Afroameričany o prospěšnosti očkování, píše agentura Reuters.

  „Naléhavě vás všechny žádám, abyste využili vakcínu, až na vás přijde řada. Já už jsem ji také dostala,“ uvedla Harrisová, první žena černé pleti, která se stala viceprezidentkou Spojených států. Klip s rozhovorem s hercem a producentem Michaelem B. Jordanem se vysílal před začátkem hry.

 • Německo rozvolňuje další přijatá opatření

  Německo dnes pokračuje v postupném uvolňování protikoronavirových opatření, otevřít se mohou s omezeným počtem lidí květinářství, knihkupectví či zahradní markety. Mimo jiné masáže či autoškoly, jejich klienti ale musejí mít negativní test na koronavirus. Každý obyvatel Německa má ode dneška nárok na jeden rychlotest týdně zdarma.

  Obchody, galerie, muzea či botanické a zoologické zahrady se dnes mohou v Německu otevřít jen v regionech s nízkým počtem nových případů nákazy na počet obyvatel. V těch se také nově může setkávat až pět lidí ze dvou domácností, nyní může na návštěvu jen jeden člověk z cizí domácnosti.

 • Maďarsko zavírá obchody i základní školy

  V Maďarsku se na dva týdny uzavřou obchody vyjma těch s nezbytným zbožím a až do 7. dubna se zavřou školky a základní školy. V zemi také nadále platí zákaz nočního vycházení, je omezeno shromažďování a restaurace mohou vydávat pouze jídlo s sebou.

 • Finsko zpřísňuje opatření

  Zpřísnění opatření čeká ode dneška obyvatele Finska, kde se na tři týdny zavřou bary a restaurace a starší žáci přejdou na distanční výuku. Pro mladší žáky zůstanou školy nadále otevřené.

Zdroj