Nemocnice na Bulovce mění název. Je opět fakultní

1 týden starý 7

2. ledna 2021, 10:54 Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

Pražská Nemocnice na Bulovce je od ledna znovu fakultní a změnila název na Fakultní nemocnice Bulovka. Nemocnice o tom informovala na twitteru. Bulovka už dříve byla fakultní nemocnicí, status jí od roku 2012 odebral její zřizovatel, tedy ministerstvo zdravotnictví. Zdůvodňovalo to tehdy restrukturalizací sítě akutních lůžek v hlavním městě.

Nemocnice Na Bulovce

Nemocnice Na Bulovce
FOTO: Mikuláš Křepelka / INCORP images

"Nemocnice na Bulovce je s platností od 1. ledna 2021 opět fakultní nemocnicí," uvedla nemocnice. V hlavním městě jsou nyní čtyři fakultní nemocnice, kromě Bulovky také Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Fakultní nemocnice v Motole a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Vedle toho jako fakultní vojenská nemocnice funguje také Ústřední vojenská nemocnice. Dříve měla přídomek fakultní rovněž Thomayerova nemocnice, která o něj ale také roku 2012 přišla.

Ministerstvo sice v minulosti status fakultní dvěma nemocnicím v Praze odebralo, nemocnice se ale i nadále podílely na výzkumné činnosti i vzdělávání budoucích lékařů. V hlavním městě jsou tři lékařské fakulty a v minulosti se počítalo s tím, že vzniknou takzvané univerzitní nemocnice. Název univerzitní by pak měly jen nemocnice navázané na lékařské fakulty. Tato změna nakonec nenastala.

Zdroj