Nenasazená hrozba je zpátky. Uzdravenou Muchovou hned vítala i Šwiateková

před 4 týdny 42

 Reuters

Když se olomoucká tenistka naposledy vracela po vleklém zranění, patřila jí až 235. příčka. Pak z toho byla životní sezona a místenka v první desítce.

Nyní to bude mít s případným drápáním se vzhůru o dost snazší, protože začíná coby pětatřicítka. Ale jinak se historie opakuje se vším všudy.

Když na loňském French Open vstupovala do grandslamu jako 43. hráčka světa, platila mezi experty za "nenasazenou hrozbu" v pavouku. V prvním kole to hned odnesla Řekyně Maria Sakkariová a Muchová se zastavila až ve finále.

"Nemůžu se dočkat, až znovu vstoupím na kurt. Byl to dlouhý a náročný proces, ale jsem připravena bojovat," prohlašuje nyní Muchová.

Před Wimbledonem se jméno české tenistky opět skloňuje v souvislosti s tím, že ji nikdo nebude chtít potkat v prvním kole travnatého grandslamu. Přestože poslední soutěžní úder zahrála v semifinále US Open loňského roku.

Její zpráva o comebacku, kterou prostřednictvím sociálních sítí vyslala do éteru, obletěla tenisový svět. Mezi prvními jí hned psala i aktuální světová jednička Iga Šwiateková.

"Jsem ráda, že jsi zpátky," vzkázala Muchové Polka na síti X.  

Sedmadvacetiletá Češka začne tento týden pěkně zostra. Vyhnula se sice na úvod některé z favoritek podniku v Eastbourne, ale los jí pro úterní duel určil rozjetou kvalifikantku jednadvacetiletou Rusku Elinu Avanesjanovou.

Té sice patří místo až na hraně osmé desítky rankingu, ale oproti Muchové má letos na trávě už pět travnatých bitev, protože úspěšně prošla kvalifikací i v Birminghamu. 

Muchové comeback nebude zdaleka jediným českým tenisovým lákadlem v Eastbourne. Generálku před Wimbledonem tu absolvuje také Marie Bouzková, která na úvod vyzve domácí Harriet Dartovou, a také Barbora Krejčíková, na niž v prvním kole číhá mladá Kanaďanka Leylah Fernandezová.  

Přečtěte celý článek