Není tak zle. Mnoho okresů se zlepšilo na 4 PES

1 měsíc starý 9
Není tak zle. Mnoho okresů se zlepšilo na 4 PES

Zatímco v úterý se na 5. stupeň dostaly dvě desítky regionů napříč republikou, ve středu jejich počet poklesl. Na celorepublikové hodnotě indexu se to nicméně nijak neprojevilo a ten dál zůstává na 64 bodech.

Změnil se i počet krajů ve 3. stupni. Zatímco v úterý to byla pouze Praha, den nato se k ní přidaly Karlovarský, Plzeňský a Jihomoravský kraj. Ústecký se pak z 5. vrátil na hodnoty 4. stupně.

Situace v jednotlivých okresech se nicméně vyvíjí velmi dynamicky. Důkazem může být Jeseník, kde byl index ještě 1. prosince na úrovni 46 bodů, aby se za týden vyšplhal na úroveň 91 bodů, což je momentálně nejvyšší číslo v celé republice. Rekordního skóre 96 pak dosáhl na konci listopadu Trutnov.

Za úterý narostl počet potvrzených případů nákazy o dalších 5848 případů, což je nejvíce za poslední dva týdny. Pozitivní byla více než čtvrtina všech provedených testů, kterých bylo 22 795.

Reprodukční číslo, které udává, kolik lidí v průměru nakazí jeden člověk s pozitivním testem, ve středu vzrostlo na 1,09. Odborníci považují za bezpečnou hodnotu, při níž epidemie klesá, číslo 0,8. Hodnota R v ČR s přestávkami stoupá od poloviny listopadu.

Nahoře index rizika v okresech k 9. 12., dole k 8. 12.

Foto: koláž Novinky.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Zdroj