Neobvyklá nehoda: Dacia smetla do škarpy Ferrari. Škoda jde do milionů

4 měsíce starý 29

K nehodám podobného typu, jako je ta, k níž došlo ve středu na Slovensku, vyjíždí dopravní policisté relativně často. Málokdy však při kolizi osobních aut bez ztráty na životech vyčíslují škodu pro pojišťovnu v řádech přes deset milionů korun. Pokud je však účastníkem nehody nový vůz značky Ferrari, není se čemu divit.

Zatímco novou Dacii Duster koupíte v základní výbavě za necelých 350 000 Kč u špičkového hybridního supersportu Ferrari SF90 se jen stěží dostanete pod 15 milionů. Slovenští policisté vyčíslili vzniklou škodu na Dacii v přepočtu přibližně na 125 000 Kč, zatímco u Ferrari, které skončilo ve škarpě, je to 12 500 000 Kč.

Ač není na pohled extrémně poničené, lze z tohoto údaje vyčíst, že havárie Ferrari bude z pohledu pojišťovny hodnocena jako totální škoda, jinými slovy, že je auto na odpis.

Příčina nehody je zatím předmětem vyšetřování, viník kolize není znám. Podle údajných očitých svědků, kteří se zúčastnili internetové diskuze na stránce slovenské Policie na sociální síti, vjelo rumunské SUV do cesty italskému vozu z protisměru, řidič rudého vozu se prý snažil jen zabránit srážce úhybným manévrem.

Zdroj