Nerudová vyjadřuje podporu Pavlovi

4 měsíce starý 13

Tisková konference se těší velkému zájmu. Při příchodu Petr Pavel i Danuše Nerudová sklidili potlesk od svých příznivců.

Pavel na úvod řekl, že si moc váží podpory. „Takto konkrétní spolupráce dvou kandidátů nemá precedent,“ řekl Pavel s tím, že jde možná o začátek nového směru, jakým se politika může ubírat.

Nerudová chce využít to, že se jí podle jejích slov podařilo oslovit mladou generaci a poukázat na její problémy. „Jsem velmi ráda, že pan Pavel souhlasil s tím, že bude tato témata dál prosazovat, že bude mít kolem sebe tým mladých lidí,“ uvedla, že ti lidé budou dál rozvíjet témata jako nedostupnost bydlení či manželství pro všechny.

Podle ní je Pavel zárukou, že témata, která zajímají mladé, nezůstanou ležet.

Nerudová řekla, že by chtěla vyzvat všechny své voliče, aby přišli k volbám, aby se podařilo porazit „zlo“, které podle ní představuje Andrej Babiš.

„Je to souboj mezi dvěma světy,“ nastínil Pavel svůj pohled na blížící se druhé kolo. Je ale třeba odmítnout, že jde o souboj Prahy a venkova.

„Spíše to vnímám jako převzetí štafetového kolíku,“ uvedl k tomu, že chce propagovat i témata, která do kampaně vnesla Nerudová.

Pavel zmínil také „jasně deklarované spojenectví Andreje Babiše s Milošem Zemanem“. „Nebudu říkat, co to představuje a může znamenat do budoucna,“ dodal Pavel.

Podle něj je důležité před druhým kolem přejít rozpory z kola prvního a přivést k volebním urnám co nejvíc lidí.

Pavel označil vyhrožování válkou, které provádí slov jeho protikandidát na post prezidenta Babiš za „zbabělost, podlost nejhrubšího zrna a zneužívání strachu ve vlastní prospěch“.

„Války začínají politici, ne vojáci,“ pokračoval. „Udržení míru mi leží na srdci možná víc, než většině politiků, protože jsem ji zažil. Vím, jaké má dopady,“ řekl.

„Budu usilovat o to, aby naše země byla součástí silného uskupení, které nás před válkou ochrání,“ uvedl dál před novináři Pavel.

Oba kandidáti vyměnil symboly svých kampaní a společně se svými týmy pózovali fotografům a kamerám.

Přelepování reklamních ploch

Nerudová nabídla Pavlovi přelepení reklamních ploch hesly z jeho kampaně. „Jsou zaplaceny na celý měsíc, takže se bude jednat o přelepy, které bude hradit tým pana Pavla,“ reagovala Nerudová na dotaz, jak to bude se sdílením reklamních ploch.

Na dotaz Seznam Zpráv, zda Nerudová plánuje podpořit Pavla i z peněz, které má na svém transparentním účtu, bývalá rektorka řekla, že všechny půjdou na úhradu nákladů její kampaně. „Už jsou všechny alokovány.“

Pavel má pak ve středu schůzku se senátorem Pavlem Fischerem, který mu rovněž vyjádřil podporu. „Zatím spolu natočíme video,“ řekl Pavel. Konkrétní formu podpory zatím ale neuvedl.

S dalším senátorem a neúspěšným prezidentským kandidátem Markem Hilšerem podle svých slov konkrétní formu podpory domluvenou nemá.

Podpora hned po prvním kole

Danuše Nerudová, stejně jako další neúspěšní uchazeči o prezidentský úřad Pavel Fischer a Marek Hilšer, už po sečtení výsledků z prvního kola vyslovila Pavlovi podporu. Přijela za ním i do volebního štábu.

„Potřebujeme se na to trošku vyspat. V pondělí se dohodneme, jak můžu pomoci v tom, aby zlo v této zemi dostalo stopku,“ řekla Nerudová v sobotu po sečtení hlasů. Za zlo při svém odpoledním vystoupení označila lídra hnutí ANO Andreje Babiše, který v prvním kole voleb skončil druhý.

Přesnou podobu podpory Nerudová a Pavel domlouvali v pondělí. V České televizi Nerudová včera řekla, že „napne veškeré síly k tomu, aby mu pomohla, aby vyhrál, aby nebyl zvolen Andrej Babiš“. Přesnou podobu podpory teprve zveřejní i Fischer. Avizoval už, že Pavla podpoří i osobně na některých akcích.

Zdroj