Neuvěřitelná tragédie. Politici kondolují Kellnerově rodině

3 měsíce starý 14

„Neuvěřitelná tragédie. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast celé rodině Petra Kellnera,” uvedl na Twitteru premiér Andrej Babiš.

Neuvěřitelná tragédie. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast celé rodině Petra Kellnera.

— Andrej Babiš (@AndrejBabis) March 29, 2021

K úmrtí se prostřednictvím mluvčího vyjádřil i prezident Miloš Zeman. „Prezident republiky si velice vážil Petra Kellnera pro jeho podnikatelské úspěchy a nesmírně lituje jeho tragické smrti,” uvedl Jiří Ovčáček.

Předseda ODS Petr Fiala připomněl, že Kellner zůstal coby mimořádně úspěšný podnikatel úzce spojen s Českou republikou.

Petr Kellner byl mimořádně úspěšný podnikatel, který svým působením a svými aktivitami vždy zůstával spojen s Českou republikou.
Vyjadřuji upřímnou soustrast jeho rodině.

— Petr Fiala (@P_Fiala) March 29, 2021

„Sám vím, jak je život zde na zemi křehký a pomíjivý,” připomněl lidovecký poslanec Marek Výborný, který před časem nečekaně ovdověl. Podobně jako další i on kondoloval rodině.

„Zpráva o úmrtí Petra Kellnera mě velmi zasáhla. Před rokem byl jedním z prvních podnikatelů, který pomáhal ČR v těžké situaci na začátku pandemie,” připomněl předseda ČSSD Jan Hamáček, který podobně jako další vyjádřil upřímnou soustrast pozůstalým.

Poslankyně Pirátů Olga Richterová v prvotní reakci na Kellnerovo úmrtí poněkud netaktně konstatovala, že „peníze nejsou zdaleka vše”. Za formulaci se obratem omluvila a tweet smazala.

Myslím na to, jak jsme všichni křehcí a smrtelní.

Před chvilkou jsem napsala nevhodnou formulaci.

Toto mělo být jádro.

Upřímnou soustrast všem, kteří přišli o své blízké, či svého blízkého.

— Olga Richterová - poslankyně za Piráty (@olgarichterova) March 29, 2021

„Myslím na to, jak jsme všichni křehcí a smrtelní. Před chvilkou jsem napsala nevhodnou formulaci. Toto mělo být jádro,” uvedla následně v kondolenci.

„Modlím se za Petra Kellnera a jeho rodinu a děkuji za vše dobré, co dokázal. Byl to velmi tvrdý a často nesmlouvavý byznysmen, ale s velkým srdcem,” připomněl lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

Vzpomínku na podnikatele přidal i další europoslanec Alexandr Vondra (ODS). „Je mi smutno. S Petrem Kellnerem jsem se potkal jen 2x, už je to dávno. Ale byl pro mě úžasným zosobněním toho, co je možné dokázat ve svobodné zemi. Z České Lípy až na vrchol moderního a globálního kapitalismu. Žil i zemřel jako chlap. RIP, ” napsal na Twitteru.

Zdroj