Nevyléčitelně nemocný fanoušek šílel radostí. Zápas mohl sledovat z lůžka přímo na stadionu

4 dny starý 6

Tam, kde se nemožné stává skutečností. To je motto nadace, která si klade za cíl zpřijemňovat život nevyléčitelně nemocným pacientům. „Prostřednictvím sanitek a profesionálních zdravotníků plníme přání těch, kdo jsou v pokročilém stadiu nemoci a mají problémy s hybností,“ vysvětluje na svém webu.

Díky tomu mohl Miguel sledovat zápas svého milovaného Betisu přímo v hledišti na stadionu. Útočník Joaquín mu navíc věnoval dres s podpisy celého andaluského týmu a Miguel měl dokonce možnost si s jedním ze svých hrdinů popovídat, informuje web ElDesmarque. Dříve Joaquínovi prý poslal vzkaz, nečekal však, že se s ním brzy bude moci setkat tváří v tvář. „Požádal jsem ho předtím v nadsázce, zda by mi nevěnoval hattrick. Před několika dny mi poslal vzkaz natočený na video s tím, že bychom se mohli brzy vidět. Ale tohle jsem nečekal,“ uvedl Miguel.

Radost s Miguelem sdíleli na stadionu i jeho rodiče, kteří se svým synem zažili nezapomenutelnou noc. „Nevěděl jsem, kam jedu, i když něco jsem tušil. Velmi mě to dojalo. Když jsem uviděl nápis Los Cármenes na stadionu Granady, byl jsem štěstím bez sebe,“ řekl Miguel. Jeho radost se znásobila po konci utkání, v němž Betis porazil Granadu 2:1 díky trefám Rodriho a Canalese ve druhém poločase. Sevillský celek se po výhře dostal na devátou příčku v tabulce španělské La Ligy.

Myšlenka založit Sanitku splněných přání napadla v roce 2007 holandského řidiče ambulance Keesa Veldboera. Cestou do nemocnice, kam vezl námořníka Maria Stefanutta, udělal malou odbočku a vzal to s pacientem kolem přístavu. Když viděl, jak moc Stefanutta pohled na moře dojal, rozhodl se v dobrých skutcích pokračovat. Půjčil si sanitku a zavezl ho do rotterdamského přístavu. O dva měsíce později založil nadaci, která rozdává radost těžce nemocným pacientům dodnes.

Zdroj