Nezapomeňte deštníky, přeháňky zasáhnou většinu Česka. Na horách i nasněží

4 měsíce starý 73

Od čtvrtečního rána bude zataženo. Místy, během den na většině území, se objeví občasný déšť nebo přeháňky. Na východě území budou srážky četnější. Kromě deště však meteorologové očekávají sníh, a to na horách ve výšce nad 800 metrů.

Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 4 až 8 °C, na jihu vystoupají i k 10 °C. Na horách se teploty budou držet kolem 1 °C, na Šumavě a v Beskydech kolem 4 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr o síle 3 až 7 m/s, v Moravské bráně místy nárazy kolem 15 m/s.

V noci na pátek bude opět zataženo, očekává se občasný déšť, na horách nad 800 metrů – od severozápadu nad 400 metrů – srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší teploty klesnou ke 4 až 0 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr o síle 2 až 6 m/s.

Ani v pátek deštivé počasí Česko neopustí. Zataženo a místy občasný déšť ve výšce nad 400 metrů vystřídají srážky smíšené nebo sněhové. Během odpoledne a večera meteorologové očekávají srážky na většině území, sněhové postupně ve všech polohách. Na horách sněžení bude trvalejší. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C, na jižní Moravě vystoupají až k 8 °C.

Zdroj