Nizozemská policie zatkla muže, který podle prokuratury plánoval útok na očkovací centrum

1 měsíc starý 4

Nizozemská policie zatkla muže, který údajně plánoval odpálit výbušninu v jednom z očkovacích center, která vznikla kvůli vakcinaci občanů proti covidu-19. Podle agentury AP o tom ve čtvrtek informovala místní prokuratura. Ta plány na útok posoudila jako přípravu teroristického činu.

Haag 16:13 8. dubna 2021 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Sedmatřicetiletý muž chtěl „extrémně násilným způsobem narušit klíčovou snahu vlády, celonárodní vakcinační kampaň“, uvedla prokuratura ve svém prohlášení. Podle ní plánoval odpálit nálož na radnici v přístavním městě Den Helder, které leží asi 90 kilometrů severně od Amsterodamu.

Francouzský národní stadion se mění v očkovací středisko. Vakcínu tu má dostat až 10 tisíc lidí týdně

Číst článek

Policie podezřelého zatkla už v polovině března, na veřejnost se informace dostala až nyní.

V Nizozemsku minulý měsíc exploze podomácku vyrobeného výbušného zařízení poškodila testovací centrum v jednom malém městě, nikdo nebyl zraněn.

V zemi s více než 17 miliony obyvatel se zatím podalo něco přes tři miliony dávek vakcíny proti covidu-19, počty nově nakažených koronavirem ale zůstávají dál vysoké. Za poslední den podle úřadů přibylo skoro 8000 případů nákazy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdroj