Nizozemské princezně hrozí atentát. Královský pár se odhodlal k nezvyklému kroku

3 měsíce starý 54

Král Vilém Alexandr a jeho choť Máxima podrobnosti ohledně momentálního stavu jejich dcery sdělili během setkání s novináři ve švédském Stockholmu. Britský zpravodajský web BBC uvádí, že královna byla po celou dobu hovoru na toto téma velmi dojatá, místy se slzami v očích. „Nemůže pro ni existovat studentský život, jaký zažívají její vrstevníci,“ lituje.

Princezna Amalia se musela ze svého studentského ubytování v Amsterdamu vrátit zpět do Haagu kvůli zjištění zpravodajských služeb, podle nichž by mohla být spolu s nizozemským premiérem Markem Ruttem během následujících dní terčem atentátu. Čerstvě osmnáctiletá slečna zahájila v tomto roce studium na Amsterdamské univerzitě.

Amalia je veřejností vnímána jako člověk, který stojí, i přes svůj původ, nohama pevně na zemi. Je vášnivou žokejkou, má koně jménem Mojito a během letních prázdnin pracovala v plážovém baru v Scheveningenu, populární části Haagu, sídelního města nizozemského panovníka, parlamentu a vlády.

Její rodiče doufají, že bezpečnostní opatření jsou jen dočasná, a že se nejstarší z jejich tří dcer brzy vrátí k normálnímu životu. „Jsem hrdá na to, jak to všechno zvládá,“ skládá jí poklonu královna Máxima.

Zdroj