Nižší výkon, ale větší baterie a rozumná cena. První véčko od Nubie se jeví jako slušný kompromis

před 2 měsíce 74

Skládací telefony nabývají na stále větším významu, a tak se objevují skládací prvotiny i od těch značek, které se tomuto segmentu dosud vyhýbaly. Příkladem může být značka Nubia, která své první skládací véčko Nubia oznámila až nyní v Barceloně. Jedná se sice o kopii japonského modelu ZTE LIbero Flip, ovšem tentokrát s potenciálem celosvětové dostupnosti. Poznávacím znakem je kruhový vnější displej, který v posledních měsících začíná používat stále více čínských značek.

Klepněte pro větší obrázek
Nubii Flip 5G charakterizuje zlatá barvy a kruhový vnější displej, který vypadá jako zobrazovací panel chytrých hodinek

Ale začněme vnitřním 6.9" skládacím OLED displejem s rozlišením 2 890 × 1 188 Pix, který má 120Hz obnovovací frekvenci. Vnější displej připomíná displej chytrých hodinek. A to, jak úhlopříčkou 1,43", tak rozlišením 466 × 466 pix. Poslouží pro zobrazení stavových informací, pro částečné ovládání telefonu, pro zobrazení widgetů a ovladačů pro přehrávání hudby. A také jako hledáček fotoaparátu při focení selfíček.

Zajímavá baterie i koncová cena

Foťáky jsou rozmístěné v černém kruhu okolo displeje. Hlavní foťák má rozlišení 50 Mpx a pomáhá mu 2Mpx „mazací“ kamerka. Průstřelová selfie v hlavním displeji má rozlišení 16 megapixelů. Pant véčka by měl podle výrobce vydržet až 200 tisíc přeložení, překlad v displeji je však hodně vidět. Na druhou stranu nemají obě části véčka v zavřeném stavu žádnou mezeru. Výpočetní výkon obstarává čipset Snapdragon 7 Gen 1 doplněný 8GB operační pamětí. A ta se „ukousne“ z interního 256GB úložného prostoru.

Přísun energie zajišťuje 4 310mAh baterie s 33W dobíjením. Oproti Galaxy Z Flip5, který má jen 3 700mAh akumulátor, tak véčko o Nubie nabídne podstatně větší baterii i rychlejší dobíjení. A nižší bude také jeho koncová cena. Nubia Z Flip 5G s Androidem 13 se bude nabízet v černé a zlaté barevné variantě. Podle výrobce bude véčko stát 656 EUR, což dělá zhruba 17 tisíc korun. Do Evropy by se toto véčko mělo dostat v průběhu dubna.

Přečtěte celý článek