Noci budou tento týden mrazivé, ve dne nad nulou, na horách nasněží koncem týdne

5 měsíce starý 28

foto Ilustrační foto - Mrazivé ráno na Šumavě pozorované z nové rozhledny nad Horní Planou na Českokrumlovsku. Na snímku je nejvyšší vrchol české části Šumavy Plechý.

Praha - V příštích dnech bude sněžit nebo mrholit jen ojediněle, na horách má další sníh napadnout koncem tohoto týdne. Objeví se mlhy, někde i mrznoucí. Noci zůstanou mrazivé, přes den vystoupí teploty zpočátku na maximálně plus dva stupně Celsia, od čtvrtka teploměr může odpoledne ukázat až pět stupňů nad nulou. Vyplývá to z aktuální týdenní předpovědi počasí a informací na facebooku Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Sníh, který na některých místech republiky o víkendu napadl, kvůli teplotám kolem pět stupňů nad nulou rychle roztál. "Dnes už bude chladněji a stále se mohou objevovat sněhové přeháňky, v nížinách to může být i déšť se sněhem. V příštích dnech už bude sněžení nebo mrholení velmi málo. Bude se tvořit nízká oblačnost a mlhy, po jejich rozpuštění bude svítit slunce. Nejvíc ho bude na horách," uvedli meteorologové.

V noci bude mrznout, v polovině týdne mohou teploty klesnout až k minus dvanácti stupňům, odpoledne se teplota dostane nejvýš na plus dva stupně. "Až od čtvrtka budou denní teploty vystupovat k pěti stupňům Celsia. Nový sníh připadne na horách na konci tohoto týdne," očekávají pracovníci ČHMÚ.

Večer vydají meteorologové prognózu počasí v Česku na nadcházející čtyři týdny.

Zdroj