Noci budou tento týden mrazivé, ve dne nad nulou. Na horách nasněží koncem týdne

5 měsíce starý 21

 ČTK

ČTK

V příštích dnech bude sněžit nebo mrholit jen ojediněle, na horách má další sníh napadnout koncem tohoto týdne. Objeví se mlhy, někde i mrznoucí. Noci zůstanou mrazivé, přes den vystoupí teploty zpočátku na maximálně plus dva stupně Celsia, od čtvrtka teploměr může odpoledne ukázat až pět stupňů nad nulou. Vyplývá to z aktuální týdenní předpovědi počasí a informací na facebooku Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Mrazivé ráno na Šumavě pozorované z nové rozhledny nad Horní Planou na Českokrumlovsku. Na snímku je nejvyšší vrchol české části Šumavy Plechý. | Foto: ČTK

Sníh, který na některých místech republiky o víkendu napadl, kvůli teplotám kolem pěti stupňů nad nulou rychle roztál. "V pondělí už bude chladněji a stále se mohou objevovat sněhové přeháňky, v nížinách to může být i déšť se sněhem. V příštích dnech už bude sněžení nebo mrholení velmi málo. Bude se tvořit nízká oblačnost a mlhy, po jejich rozpuštění bude svítit slunce. Nejvíc ho bude na horách," uvedli meteorologové.

Zdravotníci ošetřují pacienta s koronavirem. Ilustrační foto.

Epidemie koronaviru v Česku dál sílí. V neděli přibylo 2761 nakažených

V noci bude mrznout, v polovině týdne mohou teploty klesnout až k minus dvanácti stupňům, odpoledne se teplota dostane nejvýš na plus dva stupně. "Až od čtvrtka budou denní teploty vystupovat k pěti stupňům Celsia. Nový sníh připadne na horách na konci tohoto týdne," očekávají pracovníci ČHMÚ.

Večer vydají meteorologové prognózu počasí v Česku na nadcházející čtyři týdny.

Předplaťte si Deník.cz a čtěte vše bez limitu a omezení. Více zde.

Zdroj