Noční bouřka poničila trať ze Strakonic do Horažďovic

5 měsíce starý 71

28. června 2022, 09:54 Autor: ČTK

Po noční bouřce bude několik dní neprůjezdná železniční trať mezi Strakonicemi a Horažďovicemi. Jde o hlavní trať z Plzně do Českých Budějovic. Oprava potrvá více dnů, stav trati musí posoudit geotechnik, řekl ČTK mluvčí Správy železnic (SŽ) Dušan Gavenda.

Trať ze Strakonic do Horažďovic

Trať ze Strakonic do Horažďovic
FOTO: Správa železnic

Správa železnic (SŽ) zajistila náhradní autobusovou dopravu. Trať je podemletá, na trakční vedení spadly stromy. SŽ o tom informovala na twitteru. Jde o úsek Strakonice - Katovice.

Způsob, jak se poškozená trať opraví, záleží na tom, jak stav posoudí geotechnik. Dnes místo prověří. "Práce jsme přerušili. Omezení potrvá v řádu dnů," řekl mluvčí.

Jihočeští hasiči měli od pondělního večera do dnešních 8:30 přes 90 zásahů spjatých s bouří, odklízeli stromy a odčerpávali vodu, informovala mluvčí hasičů Vendula Matějů. Jihočeští hasiči odklidili kvůli bouři asi 40 popadaných stromů, asi padesátkrát odčerpávali na různých místech vodu. Do půlnoci zasahovali jen na Strakonicku, nejvíc v bývalém okresním městě a obcích Drachkov, Katovice a Dražejov. Po půlnoci bylo opět nejvíc výjezdů na Strakonicku, zhruba deset na Českobudějovicku.

Zdroj