Noční exploze hlásí Kyjev, Dnipro i ruský Krasnodar

4 měsíce starý 8

Telegramový kanál Baza zveřejnil mimo jiné video, které podle něj zachycuje moment exploze v Krasnodaru, nebo průlet dronu. Podle místních obyvatel střílela protivzdušná obrana na bezpilotní letoun.

Operační štáb Krasnodarského kraje později podle agentury TASS uvedl, že ve městě byl slyšet „třesk“, což je podle BBC eufemismus pro výbuch. Důvod „třesku“ ruské úřady neuvádí. „Podle předběžných informací nejsou žádní zranění,“ sdělil štáb. Starosta Krasnodaru Jevgenij Naumov uvedl, že byla poškozena kancelářská budova a bytový dům.

Na Ukrajině mezitím ruský vzdušný úder podle BBC zřejmě pocítilo hlavně Dnipro. Městem podle ní znělo vícero explozí, zatím není jasné, zda šlo o údery ruských raket nebo výbuchy při jejich sestřelení protivzdušnou obranou. „Nic nenatáčejte ani nezveřejňujte,“ vzkázal obyvatelům starosta Dnipra Borys Filatov. Ukrajinské úřady se totiž domnívají, že zveřejňování záběrů z míst úderů raket a bezpilotních letounů nebo práce protivzdušné obrany může pomoci ruským invazním silám.

Útoku čelil i Kyjev

Rusko provedlo raketový úder na Kyjev, protivzdušná obrany zničila všechny nepřátelské cíle, hlásí RBK-Ukrajina s odvoláním na místní úřady.

Ukrajinské telegramové kanály monitorující vzdušný prostor před tím informovaly o tom, že podle předběžných informací vyslali Rusové na Ukrajinu řízené střely, zároveň podle BBC přicházely zprávy, že ukrajinská protivzdušná obrana z několika regionů sestřeluje bezpilotní letouny, které útočí stylem kamikadze.

Zatímco se Ukrajina připravuje na dlouho očekávanou protiofenzivu, Rusko v posledních týdnech zintenzivnilo své vzdušné údery.

Zdroj