Nothing nalákal na design modelu Phone (2a). Foťáky má jako oči, kryt baterie inspirovalo metro v New Yorku

před 2 měsíce 30

Výrobce smartphonů a příslušenství, londýnský start-up Nothing, v rámci veletrhu MWC v Barceloně nalákal na nový připravovaný smartphone Nothing Phone (2a). Kromě názvu telefonu už ukázal také jeho design, byť telefon zůstal zavřený v prosklené vitríně a v ruce jsme si ho tedy nemohli vyzkoušet.

Klepněte pro větší obrázek

Phone (2a) má mít nejblíž vůbec k prvnímu internímu konceptu telefonu, který tým designérů Nothingu navrhl krátce po založení značky v roce 2021. Návrh integruje komponenty telefonu do jeho vnějšího designu a opět částečně průhledném zadním krytu odhaluje některé komponenty.

Klepněte pro větší obrázek
Nothing Phone (2a) jsme viděli jen za prosklenou vitrínou

Proti již prodávaným modelům (1) a (2) jsou tentokrát jinak umístěny objektivy hlavního fotoaparátu, které připomínají oči. Modul fotoaparátu potom obepíná cívka pro NFC. Ostatní prvky jsou rozmístěné pomocí kruhového mřížkového systému. Ten se táhne až k okrajům telefonu a vytváří tak zaoblenější rohy, které mají nyní větší poloměr. Celkově tak zařízení působí celistvějším a jemnějším dojmem.

Klepněte pro větší obrázek

Phone (2a) používá unibody konstrukci, jejíž boky obepínají tělo v úhlu 90 °. Tato konstrukce přináší nejen esteticky líbivý design, ale díky ní má být zařízení celkově pevnější a odolnější vůči pádu. Blikacím efektům zvaným Glyph jsou tentokrát věnovány pouze tři svíticí pásky po obvodu fotomodulu. Kryt baterie je zhotoven na základě inspirace mapou metra v New Yorku od Massima Vignelliho.

Podle zástupců společnosti Nothing je smartphone Phone (2a) zatím nejdůležitějším produktem, který firma uvedla. Přesné specifikace zatím neznáme, ale má jít o telefon na úrovni střední třídy a cenově by se měl zařadit pod aktuální Phone (2). Regulérní světová premiéra proběhne v úterý 5. března ve 12:30 českého času, sledovat ji můžete online.

Přečtěte celý článek