Nouzový stav vyhlášený kvůli epidemii koronaviru potrvá i přes Velikonoce. Vláda jej bude moci prodloužit o dva týdny do neděle 11. dubna. V pátek s tím souhlasila sněmovna podle návrhů KSČM a hnutí ANO. Menšinová vláda ANO a ČSSD původně chtěla stav nouze dalších 30 dnů do úterý 27. dubna.

Praha 19:57 26. března 2021

Pro prodloužení nouzového stavu do 11. dubna hlasovalo 53 poslanců vládních ANO a ČSSD a také KSČM, která kabinet v dolní komoře toleruje | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Za nynější situace by stav nouze končil s nedělí 28. března. Na nouzový stav se váže většina vládních protikoronavirových restrikcí. Zcela závislé je na něm omezení volného pohybu lidí. Opozice kritizuje zejména zákaz cestování mezi okresy, a to včetně KSČM.

Pro prodloužení nouzového stavu do 11. dubna hlasovalo 53 poslanců vládních ANO a ČSSD a také KSČM, která kabinet v dolní komoře toleruje.

Pro schválení návrhu, který podali Leo Luzar (KSČM) a posléze také Roman Kubíček (ANO), bylo nutných nejméně 52 hlasů Poslanci ostatních stran byli proti, nebo se hlasování zdrželi.

Připravujeme podrobnosti.

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Sněmovna schválila prodloužení nouzového stavu do 11. dubna. Vládu podpořili komunisté

  2. Zápas s Belgií může být klíč k postupu, tuší Souček. Při absenci Daridy by měl vést Čechy jako kapitán

  3. ‚Budeme tři!‘ Bývalá světová jednička ve čtyřhře a vítězka Wimbledonu Strýcová čeká potomka

  4. Testy do škol dodá česká firma Masanta. Nabídla test od čínského výrobce, jeden stojí 32 korun

  5. Arcibiskupství lákalo do Prahy lidi z jiných okresů na mši, dokumenty jim měli zařídit organizátoři

  6. Trénuji 16 let, je potřeba si odpočinout, vysvětluje Zábranský konec na lavičce brněnské Komety

Aktuální témata

Koronavirus, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme