Lidé si stěžují na nový nástroj umělé inteligence AI Overview, který vytvořila společnost Google. Nová funkce totiž uživatele nemile překvapila nepřesnými a místy nebezpečnými odpověďmi na zaslané dotazy a požadavky, píše web The New York Times.

San Francisco 13:35 28. května 2024

Minulý týden společnost Google představila největší změnu ve vyhledávání za poslední roky. Ukazuje se ale, že nová technologie má zatím nedostatky

Minulý týden společnost Google představila největší změnu ve vyhledávání za poslední roky. Ukazuje se ale, že nová technologie má zatím nedostatky | Zdroj: Unsplash | Licence Unsplash,©

Měla udělat práci za lidi a vytvořit souhrn vyhledávaných informací na internetu tak, aby člověk nemusel listovat hromadou odkazů a ušetřil čas. Místo toho ale nová AI funkce Googlu nabízí uživatelům rady, které přitom pravidla technologické společnosti samy porušují, nebo jsou nesmyslné až nebezpečné, všiml si The New York Times.

Češi učí umělou inteligenci měnit DNA bakterií. Mohou z nich pak vyrábět bezpečnější a levnější léky

Číst článek

Uživatelé například nahlásili případy, kdy funkce AI Overview doporučovala těhotným osobám kouřit dvě až tři cigarety denně, navrhovala používat lepidlo k udržení sýru na pizze a uváděla, že je zdravé denně sníst alespoň jeden malý kamínek, což jsou velmi nebezpečná a zdraví ohrožující doporučení.

Podle dalších lidí nový nástroj Googlu tvrdil, že bývalý americký prezident Barack Obama je muslim, a potvrzoval tak konspirační teorii jeho někdejších politických oponentů.

Členské státy EU potvrdily nová pravidla umělé inteligence. Má být důvěryhodná a bezpečná

Číst článek

Případ ukazuje, že umělá inteligence je stále velmi zranitelným nástrojem snadno podléhajícím mylným informacím, a to i přesto, že před spuštěním Google podrobil tuto funkci několika testům.

„Před spuštěním této nové zkušenosti jsme provedli rozsáhlé testování. Stejně jako u dalších funkcí, které jsme spustili ve vyhledávání, oceňujeme zpětnou vazbu,“ sdělil mluvčí společnosti Google. Technologická společnost také už pracuje na nápravě.

Anna Beljo

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ONLINE: Ukrajina může použít zbraně NATO na území Ruska. Alianci to do války nezatáhne, řekl Stoltenberg

  2. Duplantis, Jacobs nebo Gardiner. Na letošní Zlaté tretře se znovu představí hvězdy světové atletiky

  3. Nová funkce Googlu doporučuje požívat kameny a těhotným kouřit. Uživatelé se bouří

  4. ‚Věštecká diagnóza‘ byla oprávněná. Stehlíková se nemusí omlouvat za výroky o zdraví Zemana

  5. Letošní snížení platů soudců je protiústavní. Budou mít nárok na zpětné dorovnání

  6. Izraelské tanky vjely do centra Rafahu. Do města předtím uprchlo přes milion Palestinců

Aktuální témata

Webbův teleskop, Inflace, Petr Pavel, Nejbohatší člověk na světě, Vesmírný teleskop Jamese Webba, Ukrajina online, Jak ušetřit na energiích, Rusko, Ukrajina, Vladimir Putin, Volodymyr Zelenskyj, Volební průzkumy, Koronavirus, Film, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, MS hokej 2023

Doporučujeme