Nové iVysílání je už na mobilech, teď se Česká televize vrhne na Smart TV a HbbTV

4 měsíce starý 30

Česká televize včera oznámila, že přepracované iVysílání je již dostupné i na Androidu a iOS. Naše čtenáře to nepřekvapí, na sesterské Mobilmanii jsme na novinku jako první upozornili již v pátek. ČT ale upřesňuje, že distribuce je řízená a aktualizace bude pro všechny uživatele dostupná až tento čtvrtek.

Modernizace online videotéky tuzemského veřejnoprávního média tím ale nekončí. Mobilním aplikacím chybí některé funkce, které tam byly dřív. Zároveň ještě celé iVysílání neobsahuje dříve ohlášené uživatelské účty, pomocí nichž by lidé mohli označovat oblíbené pořady a teoreticky také synchronizovat historii sledování.

Mluvčí ČT Karolína Blinková dále potvrdila, že se připravují nové aplikace pro chytré televizory. Z dlouhodobého plánu vyplývá, že Česká televize se zaměří na platformy Android TV, Apple TV, Samsung (Tizen), LG (webOS) a Panasonic (My Home Screen). Televize pak přepracuje také aplikaci pro hybridní vysílání, která by měla využívat standardy HbbTV 1.5 a 2.0.

Podle nejčerstvějších údajů loni sledovalo iVysílání na webu 688 tisíc unikátních uživatelů měsíčně (34% nárůst oproti roku 2020) a mobilní aplikace pak 136 tisíc uživatelů měsíčně (12% růst). Průměrný uživatel na iVysílání sleduje každý měsíc 28 minut z archivu a 18 minut živých přenosů.

Zdroj