Nové zařízení produkuje místo nepříjemného kouře aerosol

6 měsíce starý 18

Petra Kučerová

Petra Kučerová

Do Česka i dalších evropských zemí přichází nové zařízení na zahřívání tabáku s názvem PULZE 2.0, které navazuje na svého předchůdce a přináší kompaktnější design ve třech barevných provedeních.

Nové zařízení produkuje místo nepříjemného kouře aerosol | Foto: Imperial Brands

Inovací ve srovnání s předchozí generací představuje i větší kapacita baterie, která umožňuje na jedno nabití více než 25 pětiminutových použití.

Údržba je možná na jakémkoliv místě

Technologie zahřívání Inside-Out zajišťuje, že tabák je v přímém kontaktu se zahřívacím trnem. Uživatel má možnost výběru ze dvou úrovní zahřívání. Zařízení PULZE 2.0 na rozdíl od konkurenčních výrobků nabízí režim uzamčení, díky kterému se uživatelé nemusí bát samovolného spuštění, zatímco jej mají uložený v kapse nebo v kabelce. Výhodou je také integrovaný nástroj pro rychlé čištění. Údržba zařízení je tak možná kdykoli a kdekoli, ať už v kanceláři nebo na cestách.

V České republice si mohou zákazníci zařízení koupit od března, nyní jej společnost uvádí také v Polsku, Maďarsku, Portugalsku a Itálii.

Výrobě hřebečské medoviny se rodinná firma Veroniky Bakrlíkové věnuje už více než dvě desetiletí.

Hřebečská medovina? Tajemství chuti je ve starém receptu i v bylinkách

„Jsme velmi rádi, že si PULZE našel na českém trhu stabilní místo a spotřebitelé si jej oblíbili,“ Adam Palovič, Multicategory Brand Manager Imperial Brands CR.

Jaký je tedy princip zařízení? PULZE 2.0 tabák nespaluje, pouze zahřívá. Zahřívání zajišťuje, že se z tabáku uvolňuje nikotin a aroma, ale na rozdíl od klasických cigaret produkuje aerosol místo nepříjemného kouře.

Spotřebitelé mění své návyky

Obliba zahřívaného tabáku mezi českými kuřáky neustále roste. Zařízení na zahřívaný tabák používá podle výzkumu Imperial Brands Český kuřák pětina kuřáků. 19 procent všech dotazovaných mu dává přednost před klasickými cigaretami a jinými alternativami, což v roce 2022 znamenalo nárůst o 5 procent oproti předchozímu roku.

„Je skvělé vidět, že spotřebitelé mění své návyky a zaměřují se na alternativní produkty namísto klasických cigaret. To vše by pochopitelně nebylo možné bez našich partnerů, kteří s námi sdílejí stejnou vizi a podporují nás v této transformaci“, říká k úspěchu v prodeji nového zařízení Adam Palovič.

Zdroj