Tradiční oběd premiéra Andreje Babiše (ANO) s prezidentem Milošem Zemanem proběhne 3. ledna a budou u toho i rodiny ústavních činitelů. Každoroční setkání podle serveru iDNES.cz proběhne navzdory nejvyššímu 5. stupni protiepidemického systému (PES).

Lány 12:29 28. prosince 2020

Letos se prezident s premiérem setkali v Lánech na novoročním obědě 5. ledna. Na schůzku je doprovodily kromě manželek i jejich děti. | Foto: Twitter/Jiří Ovčáček

„Novoroční oběd rodiny pana prezidenta a rodiny pana premiéra je nadále plánován na 3. ledna v Lánech za dodržení platných ustanovení a opatření,“ uvedl pro iDNES prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Od neděle přitom platí vládní omezení – na veřejně přístupných místech se mohou setkat maximálně dva lidé. Jak si s tím Hrad poradí?

Zeman vyzval občany, aby se nechali očkovat proti covidu. Práci opozice a médií označil za selhání

Číst článek

„Je chystáno setkání dvou rodin u pana prezidenta doma,“ uvedl Ovčáček s tím, že slovem doma je myšlen zámek Lány. Organizátoři setkání se podle něj přizpůsobí i případné změně pravidel.

Letos se prezident s premiérem setkali v Lánech na novoročním obědě 5. ledna. Na rozdíl od předchozích let je na schůzku doprovodily kromě manželek i jejich děti. Pozvánku ke slavnostní tabuli dostaly děti Babiše Vivien a Frederik i letos. Podle serveru Blesk.cz by neměla chybět ani dcera Zemana Kateřina.

Na rozdíl od pravidelných schůzek, kde prezident s premiérem jednají především o aktuálních politických tématech, bývají novoroční obědy převážně společenskou záležitostí. Oba politici se ale nevyhýbají ani politickým tématům. Součástí setkání v předchozích letech byl například zápis do pamětní knihy lánského zámku.

sto, ČTK

Nejčtenější

24 hodin 3 dny týden

Nejnovější články

Na zauhlovací cestě u kolínské elektrárny došlo k výbuchu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu

Trumpův prohraný rok. Prezidentské volby ovlivnil koronavirus, porážku od Bidena dosud neuznal

Novoroční oběd bude. Setkání rodin Babiše a Zemana zatím nebrání ani 5. stupeň indexu PES

Safe Trees: Stromy se mohly nadechnout díky deštivějšímu počasí, na vzpamatování to nestačí

‚Strašlivá chyba.‘ Vláda podle oslovených expertů zaspala s kampaní k očkování proti koronaviru

Nevidím problém v takových výkonech nepokračovat, přeje si po výhře nad Ruskem autor gólu Lang

Aktuální témata

Koronavirus, Druhá vlna koronaviru, Lockdown, Film, Koronavirus USA, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Parlamentní volby 2021, Euro 2020, Prezidentské volby USA 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme

Prostudujte si kompletní obvinění kauzy Čapí hnízdo 6 společenských tříd. Do které patříte vy? Kdo šíří dezinformace? Našli jsme vlivné i pěšáky 130 tváří. Ptali jsme se, kdo a proč přišel demonstrovat