Nosek bodoval poprvé v sezoně. Nečas gólem přispěl k výhře Caroliny

před 1 měsíc 44

Reuters

Nosek na první bod v sezoně čekal 22 zápasů. Proti Dallasu se ve 26. minutě napřáhl na vrcholku levého kruhu a střelou na bližší tyč překvapil střídajícího gólmana Scotta Wedgewooda. Nosek zvýšil na 5:2 pro Devils a uzavřel povedený vstup do druhé třetiny, v níž hosté dali tři branky během úvodních šesti minut.

Devils i díky příspěvku českého forvarda bodovali po dvou prohrách a v nabité tabulce Východní konference se udrželi v boji o postup do play off. Z 12. místa ztrácí na osmé NY Islanders pouhé čtyři body.

Nečas se prosadil po dvou zápasech v nichž vyšel bodově naprázdno. Útočník Caroliny v úvodu druhé třetiny svým jednadvacátým gólem v sezoně zvýšil na 2:0 a pomohl Hurricanes k vítězství 4:0. Celek z Raleigh vyhrál čtvrtý z posledních pěti zápasů a v tabulce Východní konference je čtvrtý. Panthers i přes zaváhání zůstávají v čele NHL.

Jen o bod zpět jsou po těsné výhře 2:1 v prodloužení na ledě Montrealu hokejisté Bostonu. Těm k zisku dvou bodů pomohlo i české duo Pastrňák - Zacha. Čeští útočníci připravili úvodní branku zápasu a prodloužili své bodové série. Pastrňák se do statistik zapsal popáté za sebou a s bilancí 41+54 je čtvrtým nejproduktivnějším hráčem ligy. Zacha svou šňůru natáhl již na šest duelů a se 45 body atakuje svůj bodový rekord z minulé sezony.

Výsledky NHL:

Buffalo - NY Islanders 4:0, Montreal - Boston 1:2 v prodl., Detroit - Arizona 1:4, Tampa Bay - NY Rangers 6:3, Philadelphia - Toronto 2:6, Seattle - Washington 1:2, Carolina - Florida 4:0, Columbus - Ottawa 2:3 po sam. nájezdech, Dallas - New Jersey 2:6, Minnesota - Anaheim 2:0, Calgary - Vegas 4:1, Pittsburgh - San Jose 6:3.

4. Nashville 67 38 4 25 215:203 80
5. Minnesota 67 33 7 27 210:216 73
6. St. Louis 66 34 3 29 187:201 71
7. Arizona 67 27 5 35 197:223 59
8. Chicago 66 18 5 43 145:235 41