Nudila jsem se, uvedla žena, která v Ostravě ujížděla policistům rychlostí až 180 kilometrů v hodině

2 měsíce starý 8

Jako přestupek budou policisté řešit případ jednatřicetileté řidičky, která ve středu večer v Ostravě ujížděla třem policejním vozům asi 20 kilometrů. Městem jela chvílemi i 180 kilometrů v hodině. Obviněna pravděpodobně nebude, protože během honičky nikoho neohrozila. Policistům žena řekla, že se nudila, k ujíždění neměla důvod. Vlastní platný řidičský průkaz a ani neřídila pod vlivem alkoholu či drog.

Ostrava 13:13 9. září 2022

Řidička překročila rychlost 180 kilometrů v hodině (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Policisty ve středu v noci na nebezpečně jedoucí automobil značky Škoda Octavia upozornil další řidič. Auto v Ostravě-Porubě kličkovalo po silnici a přejíždělo přes pruhy. Postupně se do jeho pronásledování zapojily tři policejní vozy. Projely Porubou, obvodem Mariánské Hory a Hulváky do centra Ostravy. Tam se pronásledované auto otočilo a vydalo se zpět směrem na Porubu.

Řidička ujíždějícího vozidla kličkovala, aby policistům znemožnila její zastavení. „Její rychlost mnohdy překročila i 180 kilometrů v hodině,“ řekla mluvčí. Přibližně po dvacetikilometrovém pronásledování se jednomu policejnímu vozu podařilo řidičku předjet a donutit ji k zastavení.

„Muži zákona zjistili, že řidičem byla jednatřicetiletá žena. Dobrovolně se podrobila dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu a testu na drogy, obojí s negativním výsledkem. Také byla držitelkou řidičského oprávnění. Proto se policisté na místě zeptali, proč ujížděla. Dočkali se odpovědi, že z nudy," řekla Michalíková.

Její zběsilá jízda se ale bude pravděpodobně řešit jako přestupek. Na trase totiž podle policie nikoho neohrozila. Případ tak nesplňuje parametry některého trestného činu, například obecného ohrožení.

ČTK

Zdroj