O Okamurovi a Kotlebovi píše indický deník. Zneužívají krize, vysvětluje jejich vyjádření proti vakcíně

1 měsíc starý 10

Prokremelský populista Tomio Okamura a slovenský neonacistický populista Marian Kotleba svým nasazováním proti plošnému očkování v době celosvětové pandemie čínského koronaviru vzbudili pozornost až v Indii. Tamní deník New Delhi Times věnoval v pondělí článek jen a pouze jim.  

V článku s titulkem „Krajně pravicové skupiny ve střední Evropě stupňují svou rétoriku proti očkování“ se zmíněný deník pozastavuje nad počínáním „krajně pravicových extremistických skupin“ zneužívajících krize vyvolané nemocí covid-19 k ospravedlnění vlastních ideologických narativů. Okamurovi se věnují hned v úvodu předmětného článku, na nějž upozornil twitterový účet Poslední skaut.

FB Tomia Okamury

Tento status Tomia Okamury,zaujal svou manipulativní podstatou až v Indii

Po stručném popisu, co jsou okamurovci zač, ukazují na příkladu statusu z facebookového účtu Tomia Okamury z 25. listopadu, jak dotyčný populista odrazuje od očkování a zpochybňuje spolehlivost vakcíny, jejíž účinky výrobce testoval na 43 000 lidí a posléze jej schválily úřady pro dohled nad léčivy ve Velké Británii, Spojených státech a Evropské unii.

Dále čtěte

FB AB

V zemi babišismu a buranokracie: Je tu dotisk úspěšné knihy Bohumila Doležala

Je to právě měsíc, co jsme představili veřejnosti knihu Bohumila Doležala „V zemi babišismu a buranokracie“. Jedná se o důkladné zmapování ...

číst článek »

Zmíněný indický deník uvádí překlad Okamurova statusu, v němž pisatel v rozporu s tvrzeními epidemiologů a vakcinologů shazuje vakcínu jako „dostatečně nevyzkoušenou“ a – opět v rozporu s odborníky, konkrétně z Německé etické rady – brání údajné „občanské svobody“ neočkovaných chodit, a de facto šířit případnou nákazu, na budoucí davové akce, jako jsou koncerty apod. Žádný podobný nárok za daných okolností nikdo zaručený nemá, pakliže epidemiologové označí přítomnost neočkovaných lidí bez dokladu o negativním testu na hromadných akcích za rizikovou. Výrobci vakcín totiž dosud nevyloučili možný přenos viru z očkovaného člověka na třetí osobu.

Okamura, který si dal slovo „svoboda“ a „demokracie“ do názvu svého obskurního politického spolku, ale zároveň popírá povinnost každého nést zodpovědnost za vlastní svobodná rozhodnutí, svými veřejnými výpady proti vakcíně a očkování usvědčuje sám sebe z neznalosti významu jednoho i druhého.

V případě Mariana Kotleby, jehož Politický subjekt New Delhi Times správně označují jako pravicově extremistický a neonacistický, se zas vracejí k jeho komentáři, v němž pronáší nesmysly o principu účinkování vakcíny v lidské buňce. Indický list vysvětluje snahu zmíněných populistů a některých blíže nejmenovaných extremistických skupin zneužít strachu a nenávisti ke zvyšování napětí ve společnosti.  Zároveň zmiňuje potřebu spustit osvětové kampaně.

Zdroj