O rozmanité Barbie je zájem. Mattelu vzrostly tržby, před Vánoci ale zdraží

1 měsíc starý 12

 Instagram Barbie

Firma uvedla své výsledky v úterý po uzavření burzovního obchodování. Společnost čeká, že poptávka nepoleví ani v následujících měsících a zvedla celoroční výhled tržeb.

Analytici v anketě společnosti Refinitiv odhadovali, že tržby v období od dubna do června budou činit 878,8 milionu dolarů. Akcie Mattelu po oznámení čtvrtletních výsledků přidaly po zavření burzy více než pět procent.

Zájem o panenky Barbie, které Mattel vyrábí, loni oživili rodiče, kteří je kupovali pro zábavu dětem nuceným trávit vinou pandemie více času doma. Mattel jim vyšel vstříc modely s různými odstíny pleti a panenkami vytvořenými podle úspěšných žen. Ve druhém čtvrtletí se prodej Barbie, která je největší koncernovou značkou, zvýšil o 46 procent.

Tento měsíc firma představila panenku v podobě japonské hvězdné tenistky Naomi Ósakaové. Podle šéfa podniku Ynona Kreize by měly popularitu Barbie povzbudit i pořady v televizi Netflix a nový film.

Mattel nově očekává, že celoroční tržby v přepočtu na konstantní měny vzrostou o 12 až 14 procent. Dříve odhadoval růst tržeb o šest až osm procent.

Konkurenční výrobce hraček Hasbro v pondělí oznámil růst tržeb o 54 procent na 1,32 miliardy dolarů, i jemu se podařilo překonat odhady. Po Mattelu druhý největší producent hraček ve Spojených státech také uvedl, že kvůli dopadům pandemie na dodavatelský řetězec plánuje zvýšit ceny.

Zdroj