O víkendu bude 20 stupňů, pak se zase ochladí

4 týdny starý 9

„Aprílové počasí bude pokračovat. O víkendu naměříme až 20 stupňů, sněžení se ale v příštím týdnu ještě vrátí,” řekla Honsová.

Studené a vlhké proudění vrátilo do Česka pravé zimní počasí, podprůměrné denní teploty v porovnání s dlouhodobým normálem, noční mrazy a na většinu území občasné vydatné sněhové přeháňky.

Studený vzduch ale bude v pátek střídat teplý, který přinese citelný nárůst teplot na konci týdne. „Nicméně po pondělním přechodu vlnící se studené fronty se opět výrazně ochladí a sněžení se vrátí i do nižších nadmořských výšek,” upřesnila meteoroložka.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky, v nížinách i déšť se sněhem. Nejvyšší denní teploty budou 3 až 7 stupňů.

V pátek bude polojasno až oblačno. Ranní teploty budou -1 až -5 stupňů. Denní teploty 10 až 14 stupňů Celsia.

Polojasno až oblačno bude také v sobotu. Na severozápadě území se může vyskytnout déšť nebo přeháňky. Denní teploty se vyšplhají až k 18 stupňům.

Tepleji bude v neděli, kdy bude přes den až 20 stupňů. Bude polojasno až oblačno, ojediněle se objeví přeháňky.

V pondělí bude zpočátku dne polojasno, postupně od západu bude přibývat oblačnost s deštěm nebo přeháňkami. Denní teploty vystoupají na 16 až 20 stupňů. Od západu se ale začne pomalu ochlazovat.

V úterý bude zataženo až oblačno, na většině území s deštěm, který bude v Čechách od středních poloh přecházet ve sněžení, na Moravě a ve Slezsku lze čekat sněžení od vyšších poloh. Denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 2 až 6 stupňů Celsia, na východě kolem 12 stupňů.

Ve středu bude zataženo až oblačno, na většině území s občasným sněžením nebo sněhovými přeháňkami, pouze v nížinách se dá čekat déšť se sněhem. Denní teploty vystoupají na 3 až 7 stupňů.

Zdroj