O víkendu bude sněžit téměř po celém Česku. Noční mráz může poškodit ovocné stromy

4 měsíce starý 21

Již od pátku by Češi měli počítat s tím, že opět vytáhnou zimní kabáty. „Bude zataženo, na většině území bude sněžit. Na horách i trvaleji a vydatněji. V polohách nad 600 metrů, později i pod 300 metrů se očekávají také srážky smíšené či dešťové,“ uvádějí meteorologové.

Teploty budou po celý víkend poměrně nízko, během pátku se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C, postupně se bude ochlazovat. Na jižní Moravě teploměr ukáže hodnoty až kolem 8 °C. V noci na sobotu však teploty klesnou pod bod mrazu, pohybovat se budou mezi 2 a -2 °C, ojediněle se může tvořit náledí.

V sobotu zůstane obloha většinou zatažená, na většině území bude znovu sněžit. Na horách se mohou tvořit sněhové jazyky, řidiči by měli zpozornět. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 4 °C. V noci na neděli klesnou až k -5 °C, hrozí náledí.

Poslední víkendový den bude dál zataženo až oblačno, místy se čekají sněhové přeháňky. Během dne bude srážek i oblačnosti ubývat. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 4 °C.

ČHMÚ v předběžném varování upozornil, že od soboty zatím do odvolání hrozí v celé zemi mráz ve vegetačním období, výstrahu zatím nevydal. Nízké teploty mohou poškodit například rozkvetlé ovocné stromy. Nejcitlivější jsou na jarní mrazy meruňky.

Po víkendu se začne zvolna oteplovat. Sněžit už má jen na horách, jinde bude pršet, noci ale zpočátku zůstanou mrazivé.

Zdroj