O víkendu může být 15 stupňů, teploty se ale budou na západě a východě lišit

před 2 měsíce 60

foto Ilustrační foto - Předjarní příroda v Chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví, 16. února 2024, Hynkov, Olomoucko. Květy jehnědy na olši lepkavé. PC

Praha - O víkendu může být přes den kolem 15 stupňů Celsia, teploty se ale na západě a východě republiky mohou výrazně lišit. V sobotu bude hodně oblačnosti a občas zaprší. V neděli by už počasí mohlo být bez srážek. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V pátek i sobotu se teploty na západě a východě země mohou výrazně lišit. Zatímco na západě přes den zůstanou kolem deseti stupňů, na východě meteorologové v pátek očekávají 12 až 17 stupňů, v sobotu asi o stupeň či dva méně. Noční teploty by po oba dny měly být podobné, zhruba mezi osmi až čtyřmi stupni, v západní polovině Čech se ale při uklidnění větru přiblíží k nule. Na obloze bude po oba dny zataženo, místy zaprší.

V neděli meteorologové na celém území předpokládají polojasno až oblačno, ráno a dopoledne budou místy mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty klesnou na osm až čtyři stupně, na jihozápadě k nule. Přes den teploměr ukáže 11 až 16 stupňů.

Podobné počasí bude pokračovat ještě v pondělí. Poté by se mělo ochlazovat a denní teploty by mohly postupně klesnout pod deset stupňů.

Přečtěte celý článek