O víkendu občas zaprší, teploty se budou držet do 20 stupňů. Podobně bude i příští týden

6 měsíce starý 14

V pátek budou srážky četnější v jihozápadní polovině území, večer pak bude deště ubývat. Nejnižší noční teploty klesnou na jedenáct až sedm stupňů, ve dne se budou pohybovat mezi 15 a 19 stupni. V jihozápadní polovině země budou teploty kolem třinácti stupňů Celsia.

„Méně srážek se očekává v sobotu, v neděli od jihu se pak postupně dostanou na většinu území,“ informovali meteorologové.

V sobotu bude na obloze oblačno až zataženo, místy může být přechodně i polojasno. Během dne se místy vyskytnou přeháňky. V noci bude deset až šest stupňů, přes den mezi 13 a 17 stupni. Při zmenšené oblačnosti může teploměr ukázat i devatenáct stupňů.

Příští týden mohou přijít bouřky

V neděli meteorologové předpovídají od jihu postupně na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Noční teploty budou stejné jako v sobotu, přes den vystoupají až ke dvaceti stupňům. Na jihu a západě Čech bude chladněji, teploty se tam budou držet kolem čtrnácti stupňů.

„V první polovině příštího týdne nás bude doprovázet počasí se zvětšenou oblačností a na většině území se budou vyskytovat srážky, ojediněle i bouřky. Teploty se příliš měnit nebudou,“ předpověděl ČHMÚ.

Zdroj