O víkendu se Česko dočká jarních teplot, na horách ale ještě může sněžit

4 měsíce starý 5

Česko o víkendu čekají jarní teploty, které podle meteorologů neklesnou přes den neklesnou pod 8 stupňů. Nejchladnější den očekávají v neděli, kdy se maxima budou pohybovat okolo 10 stupňů Celsia. Na horách stále bude v noci mrznout a sněžit. Na příští týden pak meteorologové předpovídají ještě teplejší počasí. V závěru března by teploty mohly atakovat až 20 stupňů Celsia.

Praha 8:26 25. března 2021

Nejchladnější den očekávají meteorologové v neděli, kdy se maxima budou pohybovat okolo 10 stupňů Celsia (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

„Nad střední Evropou se bude udržovat nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu, ve které se bude ve čtvrtek nad Německem a západem Čech rozpadat studená fronta. Další studená fronta přejde v sobotu přes naše území od západu, za kterou k nám přechodně pronikne chladnější vzduch od severozápadu,“ uvedl v předpovědi Český hydrometeorologický ústav.

Od příštího týdne se vrátí jarní teploty, bude až 15 stupňů. Udrží se i v dubnu, očekávají meteorologové

Číst článek

„Od neděle se opět začne obnovovat oblast vyššího tlaku vzduchu a v pondělí nás částečně ovlivní studená fronta od severu. V dalších dnech k nám bude proudit po zadní straně oblasti vysokého tlaku vzduchu nad centrálním Středomořím teplý vzduch od jihozápadu,“ doplnil.

V pátek meteorologové očekávají oblačno až polojasno, ojediněle i přeháňky. Nejvyšší denní teploty by se měly pohybovat od 12 do 16 stupňů Celsia. Jarní teploty bude doprovázet slabý jihozápadní vítr 1 až 4 m/s, který se bude měnit na jihovýchodní.

Sobotní teploty budou podobné těm pátečním, tedy mezi 10 až 15 stupni Celsia. Foukat bude mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 5 m/s, během dne se změní na západní a přechodně zesílí na čerstvý 4 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s (55 km/h). V sobotu bude polojasno, od západu přechodně oblačno až zataženo, na většině území s přeháňkami, které se v polohách nad 800 m změní ve sněhové.

Na neděli meteorologové předpovídají nejnižší denní teploty, pohybovat se budou od 8 do 12 stupňů. Mělo by být zpočátku polojasno, na východě se mohou vyskytnout ojediněle přeháňky, v oblastech nad 600 m i sněhové. Vítr bude mírný západní až jihozápadní s rychlostí 2 až 5 m/s.

ada

Zdroj