O víkendu se začne mírně ochlazovat. Na horách může sněžit

před 2 měsíce 63

 ČTK

ČTK

V pátek mohou denní teploty vystoupat až na 14 stupňů Celsia, o víkendu se pak začne mírně ochlazovat. Obloha bude spíše zatažená a občas se vyskytnou přeháňky. Na horách může sněžit. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Deštivé zimní počasí - Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

„Nadprůměrně teplé počasí pokračuje. Dnes i zítra (v pátek) budou teploty na mnoha místech vystupovat nad deset stupňů Celsia, tedy bezmála o deset stupňů překračovat hodnoty v polovině února obvyklé,“ uvedli dnes meteorologové na síti X.

V pátek bude polojasno až oblačno, ráno se mohou objevit mlhy. „Ale na Moravě a ve Slezsku se většinou rozpustí a velká část dne bude slunečná. V Čechách se modrá obloha ukáže jen místy a přechodně, od západu se během dne zatáhne,“ napsali meteorologové. V noci teploty klesnou na pět až jeden stupeň, přes den vystoupají na deset až 14 stupňů. Při déletrvající mlze teploty zůstanou kolem osmi stupňů.

V Česku panuje neobvykle teplé počasí:

Teplá zima. Ilustrační snímek

Nezvykle teplé počasí. Noc na mnoha místech v Česku přepisovala rekordy

V sobotu i neděli bude oblačno až zataženo a občas zaprší. V sobotu bude sněžit v polohách nad 1000 metrů, v neděli se hranice posune na 800 metrů. V sobotu noční teploty klesnou na osm až čtyři stupně, v neděli na pět až jeden stupeň. Sobotní den bude s teplotami mezi osmi a 12 stupni, poslední den týdnu se budou držet už jen do deseti stupňů.

V příštím týdnu pak meteorologové očekávají obdobné počasí se zataženou oblohou. Průměrné noční teploty se budou držet těsně nad nulou a denní nejprve kolem pěti, postupně kolem osmi stupňů.

Přečtěte celý článek