O2 dává slevu nejen na 5G telefony. Vybírat můžete mezi OnePlus a Xiaomi

1 měsíc starý 54

O2 pokračuje ve své akci „Slevománie“, v rámci níž poskytne slevu ve výši maximálně 2 160 Kč na vybrané smartphony, včetně těch s 5G konektivitou. Nákup probíhá na webu operátora a není nijak vázán na pořízení tarifu nebo jiných služeb. Akce trvá do 23. května a vztahuje se na vybrané modely značek OnePlus a Xiaomi.

Klepněte pro větší obrázek

Nejvyšší uvedená sleva se vztahuje na vlajkový smartphone OnePlus 9, jehož běžná cena je přes 19 tisíc korun. Model střední třídy téže značky OnePlus Nord 5G je levnější o 1 080 Kč, po slevě 720 Kč se jedním z cenově nejdostupnějších 5G telefonů stává OnePlus Nord N10 5G. Loňský model vyšší střední třídy Xiaomi Mi 10T 5G zlevnil o 1 940 Kč. Ve slevě jsou i některé další modely bez 5G konektivity, jejich ceny naleznete v tabulce.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Zdroj