Oáza uprostřed lesů. Tradice pstruží farmy v Bělé sahá až do 19. století

2 měsíce starý 25

Veronika Bernardová

Tradice chovu pstruhů v Bělé na Opavsku sahá do devatenáctého století. V roce 1856 postavili Rothschildové u Bělé hájenku a v roce 1896 u ní vznikla pstruží farma. Funkční je dodnes.

Pstruží farma v Bělé. | Foto: se souhlasem Pstruží farmy Bělá

Na pstruhy se přijede do Bělé během sezony podívat šedesát až sedmdesát tisíc lidí. Pstruží farma Bělá s hájenkou U Chmelíka je zkrátka oblíbeným výletním místem.

Uprostřed lesů si příchozí mohou odpočinout, vychutnají si čerstvě upečenou rybí pochoutku, ale je možné si zde pstruhy i ulovit a odvézt si je k přípravě s sebou domů. Posezení je možné ve venkovních i krytých prostorech.

Původní vzhled

Přírodní areál si stále zachovává svůj původní přirozený vzhled, pstruzi se zde chovají v systému přírodních kaskádových nádrží, které jsou napájeny vodou z místních pramenů.

Pstruží farma se nachází jeden kilometr za Bělou ve směru na obec Závada. Otevřeno zde mají od května do října každou sobotu, neděli a ve státní svátek od 9 do 20 hodin. Ve všední dny je farma uzavřena. Pstruzi se zde prodávají také v sobotu a neděli před Štědrým dnem.Veškeré další informace se zájemci dozví na www.pstruzi-farma-bela.cz.

Zdroj