Občané za Fialovy vlády zchudli nejvíce ze všech zemí OECD

před 2 měsíce 67
Občané za Fialovy vlády zchudli nejvíce ze všech zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), která sdružuje 38 ekonomicky rozvinutých států světa. To znamená, my jsme i z těch vyspělejších zemí - výsledek Fialova vládnutí, dvouletého vládnutí Fialovy vládní pětikoalice je, že jsme zchudli nejvíce, občané naši zchudli nejvíce ze zemí, dokonce i z těch vyspělých zemí, z těch vyspělejších zemí. V České republice je nejvyšší energetická inflace v EU. Česká republika je v recesi. Padá průmysl. Lidé vládě rekordně nevěří a dopady vysoké inflace pociťuje 85 procent občanů. Podle průzkumu agentury Ipsos pro společnost Generali Investments pociťuje v současnosti dopady vysoké inflace 85 procent českých občanů. Na 44 procent z nich potom již dopadly změny obsažené v takzvaném vládním konsolidačním balíčku, který není ničím jiným než plošnou daňovou reformou ve formě zvýšení všech přímých i nepřímých daních a povinných pojistných odvodů. Výsledky tohoto průzkumu také ukázaly, že čeští občané budou muset i v letošním roce výrazně šetřit na potravinách, s čímž počítá více než 57 procent respondentů a 62 procent občanů je potom nuceno snižovat spotřebu energie a vody. Premiér Petr Fiala z ODS a celá vláda tuto situaci neomluvitelně zlehčují nesmyslnými tvrzeními o úspěšném boji s inflací a o konci zdražování.

Přitom například ceny všech nákladů a služeb spojených s bydlením rostly dle oficiálních statistických dat z letošního ledna meziročně i meziměsíčně dvouciferným tempem. Naši občané za Fialovy vlády zchudli nejvíce ze zemí OECD. Jak jsem už uvedl, máme nejvyšší energetickou inflaci v EU, jsme v recesi, padá průmysl a vládě skoro nikdo nevěří. No, tak plně Fialově vládě věří podle průzkumu Akademie věd pouze 3 procenta občanů. Takže to je samozřejmě na okamžitou demisi, ale vy se tam držíte opravdu jak klíšťata.

Nekompetentní rozpočtová hospodářská politika Fialovy vlády vede pouze k úpadku české ekonomiky a ke ztrátě důvěry občanů v budoucnost. Fialova vládní pětikoalice, která toto zavinila, musí skončit. Čeští občané se kvůli Fialově vládě mají hůře než před rokem a naše země je dlouhodobě nejhorší téměř ve všech ekonomických statistikách členských států Evropské unie. Například máme mimo jiné největší pokles reálných mezd ze všech zemí OECD. Tyto skutečnosti odráží i aktuální průzkum společnosti Ipsos s názvem Jak se žije v Česku pro web Seznam, podle kterého je na tom více než 38 procent českých občanů finančně hůře než před rokem. Z pohledu věku uvádějí největší zhoršení své finanční situace lidé ve věku 50 až 59 let. Mnohem hůře než před rokem vnímají svoji finanční a životní situaci i domácnosti s nižšími měsíční příjmy, to znamená do 40 tisíc korun čistého. Zhruba 15 procent českých domácností žije dle tohoto průzkumu takzvaně na hraně, tedy tak, že co vydělají, to utratí a nemohou si vytvářet žádné finanční rezervy, přestože v mnoha případech celoživotně poctivě pracují nebo v případě seniorů pracovali. Všechny tyto údaje jsou tragickou vizitkou neschopné Fialovy vlády a jejího působení v ekonomické a sociální oblasti. Fialova vláda vyměnila podporu našich občanů za podporu Ukrajiny a Ukrajinců, anebo nakupuje předražené americké letouny F-35, které nepotřebujeme a nikdo je po nás nakoupit nepožaduje.

Jenom tyto dvě položky nás přitom v této fázi budou stát astronomických 265 miliard korun. to hnutí SPD jednoznačně odmítá. Pro SPD jsou čeští občané a Česká republika na prvním místě. Navíc se premiér Fiala úplně zesměšnil i v moha dalších věcech, kdy se naprosto neoprávněně chlubí úspěšným vládním bojem proti inflaci a nepravdivě hovoří o konci zdražování. Meziroční inflace dosáhla dle dat Českého statistického úřadu v lednu hodnoty 2,3 %. Premiér Fiala se v reakci na to naprosto neoprávněně chlubí úspěšným vládním bojem proti inflaci a nepravdivě hovoří o konci zdražování. Obojí je v příkrém rozporu s realitou a premiér Fiala vědomě lže. Nižší tempo růstu inflace není zásluhou vlády pětikoalice, ale důsledkem úrokové měnové a kurzové politiky České národní banky a skutečnosti, že se míra růstu inflace nyní vypočítává z výrazně vyšší cenové základny než před rokem. Naopak spousta věcí a služeb podle zjištění Českého statistického úřadu z roku na rok zdražila a koruna prudce oslabila. Jenom namátkou za poslední rok zdražily energie o 13,3 %, vodné a stočné zdražilo o 10,9 %, ovoce a zelenina zdražily o 13,3% a pivo zdražilo o 4 %. I proto musí být tato nekompetentní vláda co nejdříve vystřídána vládou opírající se o skutečné experty hájící základní národní zájmy České republiky. Jak jsem již opakovaně říkal, hnutí SPD je připraveno se na této vládě se svými odborníky podílet.

Přečtěte celý článek