Občasný déšť, mlhy i noční mrazíky. Přes den ale bude i 15 °C, slibují meteorologové

4 měsíce starý 10

V pondělí bude polojasno až oblačno, zpočátku na východě až zataženo a doznívat by měl slabý déšť. Ojediněle a večer postupně místy se vyskytnou mlhy či zatažené počasí s nízkou oblačností. Nejvyšší teploty se podle meteorologů z ČHMÚ budou pohybovat mezi 10 až 14 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti dosáhnou pouze asi 8 °C. Mírný jihozápadní vítr bude večer slábnout.

Nad územím ČR se přechodně rozšíří nevýrazná oblast vyššího tlaku vzduchu od jihu. V noci by mělo být polojasno, místy se objeví mlhy či nízká oblačnost, ojediněle pak mrholení. Nejnižší teploty dosáhnou 2 °C, při celonočním vyjasnění se budou pohybovat kolem nuly.

V úterý by mělo být polojasno až jasno. Zpočátku se místy opět objeví nízká oblačnost nebo mlhy, které se zejména na Moravě udrží po celý den. Ojediněle je pak znovu třeba počítat i s mrholením. Odpoledne a večer v nížinách přibude oblačnosti a také mlh. Nejvyšší teploty by se měly pohybovat v rozmezí 10 až 14 °C, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti kolem 8 °C.

Ve středu bude zataženo až oblačno, zpočátku se ojediněle vyskytnou mlhy. Na západě a severozápadě postupně místy přeháňky nebo slabý déšť, na Moravě pak ojediněle mrholení. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 14 °C, na Moravě místy kolem 9 °C.

Ve čtvrtek by mělo být oblačno až zataženo, na většině území se objeví přeháňky nebo občasný déšť. Vyplývá to z týdenní předpovědi ČHMÚ. Postupně bude od západu ubývat srážek a částečně i oblačnosti. Nejvyšší denní teploty nepřesáhnou 13 °C.

I v pátek by mělo být oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Na severu a východě ojediněle nastanou přeháňky nebo slabý déšť. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 12 °C.

Zdroj