Období klidu nebylo, jen se méně testuje, říká primářka infekčního oddělení v Karlových Varech

3 měsíce starý 95

Infekční oddělení karlovarské nemocnice je zaplněné pacienty s onemocněním covid-19, kteří potřebují podporu dýchání. Přibývá ale i lidí nakažených chřipkou typu A.

Karlovy Vary 16:27 12. dubna 2022

Epidemie koronaviru dorazila z východu na západ Čech | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

I když počet nakažených covidem v Česku klesá, infekční oddělení nemocnice v Karlových Varech úbytek pacientů s koronavirem nijak nezaznamenalo. Je téměř plné nakaženými lidmi, kteří potřebují kyslíkovou podporu. Další nakažení koronavirem pak leží na jednotce intenzivní péče a na plicním oddělení. Přibývá také pacientů s chřipkou typu A.

Jak to v současné době vypadá na infekčním oddělení v Karlových Varech, zjišťovala Andrea Strohmaierová

„Opět je plné oddělení, další pacient je pravděpodobně na cestě a další příjmy budou během dne. Období klidu vlastně skoro vůbec nebylo, jen se méně testuje. Na oddělení jsme zatím nepocítili, že by případů ubylo,“ uvedla primářka infekčního oddělení Jaroslava Poustková.

Pro pacienty s jinými infekčními chorobami tak oddělení nemá skoro žádná volná lůžka. „Prosíme vždy jiná oddělení, pokud není nutná přísná izolace, snažíme se hospitalizovat třeba na dětském nebo na interním oddělení,“ dodala primářka.

Průměrná doba, jakou covid pozitivní pacienti stráví v nemocnici, je deset dnů. Záleží ale na nutnosti podávání kyslíku.

Naďa Krásná

Zdroj