Polovina z 9,3 milionu Izraelců už dostala dvě dávky vakcíny proti covidu-19. Oznámil to tamní ministr zdravotnictví Juli Edelstein. V Izraeli se očkuje přípravkem firem Pfizer a BioNTech od prosince. Úřady dále uvolňují restrikce a nehodlají je zpřísnit ani o nadcházejících svátcích Pesach.

Jeruzalém 10:16 25. března 2021

Z údajů ministerstva zdravotnictví vyplývá, že plně imunizováno je přes 4,6 milionu Izraelců | Foto: Ronen Zvulun | Zdroj: Reuters

Podle dosavadních pravidel se budou moci pořádat rodinné sešlosti uvnitř za účasti až 20 hostů a venku v padesáti lidech.

Právo žáků na život. Izraelský soud zakázal asistentce vstup do školy bez očkování a testu

Číst článek

Z údajů ministerstva zdravotnictví vyplývá, že plně imunizováno je přes 4,6 milionu Izraelců, očkují se nyní občané do 16 let.

Na příznivou epidemickou situaci v Izraeli už reagovaly Řecko a Kypr. Budou uznávat doklad o očkování a pustí na své území izraelské turisty. Kyperské úřady oznámily, že od očkovaných izraelských návštěvníků se nebude požadovat čerstvý test ani karanténa. Ostatní Izraelci od 12 let budou muset mít negativní testy.

Řecko podle izraelského ministerstva zahraničí zrušilo původní týdenní limit 10 000 izraelských turistů, avšak pro vstup bude požadovat negativní testy na koronavirus ne starší než 72 hodin.

V Izraeli stále klesá počet pacientů s vážným průběhem covidu-19. Ve středu jich bylo 483, což je nejnižší údaj za minulé tři měsíce. Od začátku pandemie se nakazilo 830 000 lidí a zemřelo 6154.

ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Data ze sčítání lidu se uloží na servery šifrovaně. Přístup k nim bude mít jen malý počet lidí

  2. Ústavní soud nezrušil nouzový stav z února. Obcházet sněmovnu s pomocí hejtmanů ale podle něj nelze

  3. Obě dávky dostala v Izraeli už polovina obyvatel. Země nyní očkuje děti do 16 let

  4. Satoranský dal Clevelandu 11 bodů, ale na výhru to nestačilo. Chicago bude muset uhájit desáté místo

  5. ‚Nemusí jít o souvislost příčinnou.‘ Za týden přibyla čtyři podezření na úmrtí po očkování

  6. Exšéf kabinetu vyhodnotil program vlády na výjezdu ministrů za ANO, od Schillerové dostal štědré bonusy

Aktuální témata

Koronavirus, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme