OBRAZEM: V Kalifornii řádí hurikán. Ulicemi tečou proudy bahna, milion lidí je bez proudu

před 3 měsíce 75

Meteorologové předpovídají, že silné deště budou v oblasti trvat ještě další dva dny. Kalifornii zasáhla „atmosférická řeka“, jak se tento typ bouře označuje, už podruhé za jediný týden. Podle San Francisco Chronicle dosáhl vítr místy rychlosti přes 160 kilometrů za hodinu.

ČTĚTE TAKÉ: OBRAZEM: Peklo na zemi. Země se otevřela a do islandského města vstoupila hořící hrůza

Kalifornský guvernér Gavin Newsom vyhlásil stav nouze v osmi okresech, v nichž žije přibližně 20 milionů lidí. Výstraha před život ohrožujícími povodněmi platí pro zhruba 11 milionů Kaliforňanů, v údolích už začala evakuace obyvatel.

V okolí San Franciska bouře vyvrátila stromy, vítr v poryvech dosahoval rychlosti až 128 kilometrů za hodinu, uvedla agentura AP. Proud vody smýkal zaparkovanými auty a ulicemi se valily proudy bahna.

Ušetřeno nezůstalo ani San Diego, odkud je i video ukazující psa, který čeká na záchranu na střeše domu.

Los Angeles zasáhly nejsilnější deště během večera udílení hudebních cen Grammy a hosté ve slavnostních róbách před lijákem a silným větrem jen těžko hledali úkryt. Zpěvačka Miley Cyrusová, která si nakonec odnesla dvě ceny, uvedla, že kvůli počasí málem na místo nedorazila. Kvůli nepříznivé předpovědi byl na dnešek zrušen golfový turnaj Pebble Beach Pro-Am série PGA Tour, píše agentura Reuters.

ČTĚTE TAKÉ: Německo zasáhla ledová bouře Gertruda

Přečtěte celý článek