• V pondělí se po více než půl roce úplné uzávěry otevřel veřejnosti Pražský hrad. Po pěti letech byly také zrušeny plošné kontroly u vstupu do Hradu | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz
  • Další fotografie (16)

Lidé od pondělí mohou po více než půl roce znovu navštěvovat Pražský hrad. Otevřel se celý jeho areál i některé objekty v něm, při vstupu ale stále zůstávají zátarasy. Kancelář prezidenta republiky uvádí, že policisté by neměli již návštěvníky kontrolovat plošně, pouze namátkově.

FOTOČLÁNEK Praha 21:28 3. května 2021

Areál Hradu je přístupný denně od 06.00 do 22.00, zahrady a horní část Jeleního příkopu jsou již od dubna otevřeny denně od 10.00 do 18.00.

Lidé mohou na Pražský hrad stále přijít jen od Prašného mostu, z Hradčanského náměstí čtvrtým nádvořím a přes Opyš ve směru od Malostranské. Přes první nádvoří do Hradu vstoupit nelze, to je stále vyhrazeno jen pro odchod z areálu.

OBRAZEM: Pohled do Jeleního příkopu, Královských a Jižních zahrad. Veřejnosti se otevřou na Velký pátek

Číst článek

K vidění jsou dvě otevřené výstavy. V Jízdárně se koná velká mezinárodní výstava o Janu Amosovi Komenském, v Císařské konírně je výstava nejlepších prací ze soutěže Grafika roku 2020. Přístupný je jeden z prohlídkových okruhů, který zahrnuje katedrálu sv. Víta, Starý královský palác, baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku s Daliborkou. 

Areál Pražského hradu byl v souvislosti s protipandemickými opatřeními uzavřen od poloviny loňského října, ze stejných důvodů se uzavřel na více než dva měsíce loni na jaře.

Během současné více než půlroční uzávěry Hrad umožnil lidem chodit na bohoslužby v adventním, vánočním, postním a velikonočním čase.

Počty návštěvníků uvnitř objektů jsou omezeny 15 metry čtverečními na osobu, maximální počty návštěvníků mají na Hradě oznamovat cedule před každým z objektů. Konat se zatím nemohou skupinové prohlídky.

René Volfík, ČTK

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Skončí nadvláda Applu? Americký soud začal rozplétat spor o poplatky za distribuci aplikací

  2. OBRAZEM: Veřejnosti se po více než půl roce otevřel Pražský hrad. K vidění jsou i dvě výstavy

  3. Třinec opouští nejlepší extraligový střelec, Stránský se stěhuje do švýcarského Davosu

  4. Tenistka Kvitová je v Madridu ve čtvrtfinále, Rusku Kuděrmětovovou udolala ve třech setech

  5. Jednoznačně diskriminační, řekl Zaorálek o návrhu na rozvolňování v kultuře. Arenberger věří v dohodu

  6. Od úterý volnočasové aktivity pro děti, za týden solária. Jak se změní opatření v dalších sedmi dnech?

Aktuální témata

Vrbětice, Koronavirus, Petr Kellner, MS hokej 2021, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme