Obyvatelé Olbramovic dlouhodobě trpěli kvůli kamionům, kolonám, dopravním nehodám a ostatním problémům spojeným s tranzitní dopr...

4 měsíce starý 12
Obyvatelé Olbramovic dlouhodobě trpěli kvůli kamionům, kolonám, dopravním nehodám a ostatním problémům spojeným s tranzitní dopravou. Desítky let čekali na obchvat, který by jejich situaci zlepšil. Ten se však bohužel opakovaně odkládal.

Tento problém jsem sledoval dlouhodobě, když jsem tu byl před dvěma lety naposledy, nic tehdy ještě zdaleka nebylo jisté.

Jakmile se ale všechny námitky vypořádaly, samotná stavba proběhla příkladně rychle.

Dnes, po necelém roce a půl od slavnostního zahájení otevíráme nový úsek silnice, který všem lidem v Olbramovicích konečně zjednoduší život a zároveň alespoň částečně zrychlí cestu do Českých Budějovic, Tábora, nebo do Rakouska.

Naším cílem samozřejmě musí být co nejrychlejší dostavba dálnice D3, do té doby je třeba vybudovat alespoň obchvaty a opatření na stávající silnici, která budou obyvatelům obcí dále sloužit i poté, co bude dálnice v provozu.

Chci poděkovat všem, kdo se zasadili o vznik obchvatu a jeho bezproblémovou realizaci, která se nakonec stihla ještě před původním termínem.

Zdroj