Ochutnávka z ruské propagandy: Ukrajinci nevědí, že jsou Rusové, a svedeni Západem chtějí zabíjet své bratry

2 měsíce starý 38

Rusko se ponořilo do válečného fanatismu. | FOTO: rk.gov.ru / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Pokud by měl někdo iluze o tom, jaká mentální atmosféra v Rusku panuje, měl by občas nahlédnout do úvah tamních propagandistů. Hlášky politiků z Kremlu a Státní dumy nejsou o moc odlišné, jen třeba trochu zamlženější. Poslední dobou už ale ani to ne.

Na webu Topwar.ru se teď „myšlenkově“ rozjel jistý Alexandr Samsonov. Ten se jal zabrušovat do historie a objasnil, že od dob Bohdana Chmelnického si ukrajinofilové (úzká skupina vzdělaných lidí, kteří se snažili nahradit Malé, jihozápadní Rusko „Ukrajinou“) vybírali stále nějaké ochránce. Kdysi Rusko, ale pak Polsko, Turecko, Rakousko a Německo. „Pak se přidaly ‚majáky svobody a demokracie‘ – Anglie, Francie a Spojené státy.“

Dále čtěte

Marek Wollner (Pavel Hofman / FORUM 24)

Už vám chyběl Marek Wollner? Předplaťte si Týdeník FORUM!

číst článek »

Podle Samsonova západní mocnosti od samého počátku usilovaly o zničení ruské civilizace a vymazání Ruského světa z evropských dějin. Také o rozdělení jednotného superetnika Rusů s vyčleněním jakýchsi „nových poláků“ (psáno s malým „p“), tedy Slovanů, „kteří své bratry zuřivě nenávidí“.

Ukrajinci zapomněli, že jsou Rusové. „Postavit Rusy proti Rusům, velkolepým válečníkům, a tím položit strašlivou bombu pod celou ruskou civilizaci a superetnos, je ve svých důsledcích velkolepý děsivý strategický tah Západu. Nyní, i po úplné denacifikaci ‚Ukrajiny‘, se s následky budeme muset vyrovnávat po desetiletí, po generace,“ myslí si Samsonov.

Pak tyhle zvrácené ideologické žvásty pokračují a je to pořád kolem dokola.

„Ukrajina“ je samostatný subjekt oddělený od Ruského světa, i když stále sdílí ruskou jazykovou, kulturní a historickou základnu. Ztrácí se miliony lidí a demografický potenciál je podkopán. Západ ekonomicky připoutává Ukrajinu k sobě, ale zároveň se Ukrajinci-Rusové stávají otroky západního světa. „Ukrajina“ se mění v nárazníkový protiruský státní útvar pod protektorátem Západu. Ideologie nenávisti se pěstuje a vytváří se ukrajinský mýtus. Ruská a sovětská kultura je ničena a nahrazována západními a banderovsko-nacistickými náhražkami. Zemřít, ale zabít Rusa je jediným cílem.

Podle autora Ukrajinci, kteří nechápou, že jsou Rusové, a nechali se svést Západem, dopadnou špatně.

Dále čtěte

Pomník Stepana Bandery v ukrajinském Ternopilu (Mykola Vasylechko / Wikimedia Commons (volné dílo))

Když nevíš jak, vraz tam Banderu. O jedné sémantické válce zuřící též v Česku

číst článek »

„To znamená, že až se vyčerpá demografický vojenský potenciál ‚ukrajiny‘ (s malým u, pozn. red.), která byla vržena do útoku na Velké Rusko, bude prostě ovládnuta. Polsko již oživilo projekt vytvoření polského impéria, Rzeczpospolité, na základě západních ruských zemí. To znamená, že polští páni si opět činí nárok na většinu Běloruska, Ukrajiny a Litvy. Jedná se o plán budoucnosti Polska. Varšava vidí, že EU je odsouzena k zániku, potřebuje vlastní projekt, plán pro budoucnost. Je to kopie společného západního projektu, otrokářského světa. Budou tam polské pánve, prvotřídní lidé, a Ukrajinci, otroci. Ukrajinské klaky už otročí v Polsku a v celé Evropě a slouží svým pánům,“ blouzní Samsonov.

Varšava staví velkou armádu, varuje autor, a ta se pravděpodobně zapojí do boje, jakmile Ukrajina vyčerpá své lidské zdroje. Tisíce polských vojáků již bojují na ukrajinské frontě. Polsko plánuje vynakládat čtyři procenta HDP na obranu, což je dvojnásobek standardu NATO. Do roku 2035 nakoupí zbraně za 117 miliard dolarů. Polsko nakupuje nové tanky, samohybná vozidla, dělostřelecké systémy, obrněná vozidla, letadla a vrtulníky, aby nahradilo staré sovětské a západní zbraně, které jdou na Ukrajinu. Maďarsko postupuje k pohlcení karpatského regionu. Rumunsko sní o „Velkém Rumunsku“ s Moldavskem, Podněstřím a Oděsou. Situace jižní větve Rusů je nejsmutnější. Bývalá prosperující ukrajinská okrajina SSSR se stala bojištěm ruského a západního světa.

„Lid, který vymíral pod vládou zlodějů-oligarchů-plutokratů, je nyní prostě vyhuben. Skutečná genocida. Muži jsou chytáni a posíláni na smrt v boji se stejnými ruskými chlapíky. Bezpečnostní služby se zatím šetří, ale policisté, národní gardisté, pohraničníci, pracovníci bezpečnostních služeb atd. jsou tam také jen masem pro děla. To bude také pohřbeno, už ho pohřbívají. Na řadě jsou i ženy. Aktivní část obyvatelstva, mladí lidé prchají na Západ. Ale tam z nich budou jen sluhové, nevolníci. Děti budou převychovávány, možná odvedeny. V rámci západních ‚hodnot‘.“ A tak dále.

Dále čtěte

Demonstrace v Praze 11. března (Pavel Šmejkal / FORUM 24)

Drzost prokremelských sil nemá hranic. Teď hlásají, že ukrajinské vlajky jsou provokace

číst článek »

Dívky budou poslány do harémů, demografický potenciál Malé Rusi je již zničen, ekonomika je v troskách, nejsou žádné perspektivy pro vzdělání, vědu a kulturu.

Takhle podle Samsonova Ukrajinci dopadli a ještě dopadnou. Věřili, že Ukrajinci jsou Evropané. Výsledkem bylo, že umírali na frontě za Zelenského a Bidena… kapitalistu a bankéře. Pro iluzi, že po ‚vítězství‘ budou určitě odvezeni do západního ráje, tedy do Evropy. To je konec projektu ‚Ukrajina‘ a začátek Ruiny 2. Krvavá odplata za iluze několika generací,“ věští autor článku.

Když to čteme, připomíná to ze všeho nejvíc zápisky z blázince a z pera pacienta, jehož léčba se nedaří. Všechno, co páchají putinovské hordy na Ukrajině, se připisuje Ukrajincům. To, o co se snaží Rusko, se hodí na ďábelský Západ. Autora vůbec nenapadne, že by lidé v nějaké zemi něco mohli chtít sami od sebe a nemusí být nikým svedeni. Hlavně ne to, že mu po tom, co někde lidé za hranicemi Ruska chtějí, vůbec nic není.

S lidmi, kteří došli do tohoto stupně šílenství, se nedá o ničem rozumně mluvit. Ani o příměří, natož o míru. Je třeba je jen držet co nejdál, aby nemohli škodit.

Zdroj