Očkování by mělo být povinné. Jinak je trestání nefér, myslí si Dostál z Pirátů

2 měsíce starý 20

„Bylo by poctivější, aby bylo to očkování schváleno jako povinné, což měl Parlament možnost učinit. Pokud Parlament vyjádřil takovou vůli, nemůže neočkované trestat,“ řekl Dostál ve vysílání CNN Prima NEWS.

Podle poslance z hnutí ANO Julia Špičáka však k žádné diskriminaci neočkovaných nedochází. „Opatření mají určitý motivační význam. Občané první a druhé kategorie tady nejsou,“ sdělil poslanec ve Zprávách PLUS.

Hovořili společně také o tématu zrušení některých opatření Nejvyšším správním soudem. Podle Špičáka jde o reakce na dynamický vývoj pandemie. „Konalo se to ve velkém spěchu, který způsobovala pandemie. Opatření mají objektivní obsahy, které jsou dány doporučeními odborných společností,“ řekl.

S tím však nesouhlasí Dostál. „Tento argument by šel vznést v březnu 2020, ale ne v létě 2021. Soud si zřejmě přečetl doporučení, na které ministerstvo dalo odkaz v angličtině, a zjistil, že úplně nedopovídá těm opatřením,“ uvedl.

Podle něj je skutečně možné, že soud v budoucnu zruší povinné nošení roušek ze dne na den. „Může se to stát. Soud je zjevně naštvaný, protože rouškové nařízení zrušil poněkolikáté a ministerstvo na to není schopné reagovat,“ doplnil.

Zdroj