Léto se hlásí o slovo, a teploty se tak v tomto týdnu na území Česka vyšplhají až do tropických výšin. Pro iROZHLAS.cz to sdělil meteorolog Tomáš Mejstřík z Českého hydrometeorologického ústavu.

Praha 11:33 14. června 2021

vysoké teploty, ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Tento týden nás čeká vyloženě letní počasí. Oblačnost bude nízká a teploty budou až do konce týdne pomalu růst. Ve středu dosáhnou tropických 31 stupňů Celsia,“ informuje Mejstřík.

V pondělí bude na většině území České republiky převažovat jasná letní obloha s minimální oblačností. Od jihu k nám má od tohoto dne také začít proudit velmi teplý vzduch.

Nejvyšší denní teploty se vyšplhají na 22 až 26 stupňů, na horách v 1000 metrech kolem 18 stupňů. Vítr by měl foukat slabý proměnlivý do čtyř metrů za sekundu.

#pocasi Ode dneška nás ale čeká postupné oteplování. Už dnes tak čekáme výrazně vyšší teploty než včera, do 25 °C. V dalších dnech bude oteplování pokračovat a už ve čtvrtek budou teploty na mnoha místech nad tropickou třicítkou (viz obr).

07:22 – 14. 06. 2021

14

Od úterý až do pátku nás čeká výrazné oteplení. „Můžeme očekávat každodenní teplotní nárůst, kdy se teploty vyšplhají z 26 až na 34 stupňů. Ve středu předpokládáme v odpoledních hodinách slabé přeháňky. Kromě přeháněk zároveň teploty dosáhnou mezníku 31 stupňů, což znamená první letošní teplotní výstrahy před vedrem,“ říká Mejstřík.

Ke konci týdne bouřky

Ke konci týdne začne pozvolna růst oblačnost, která o víkendu vyústí v přeháňky a bouřky. „Víkendové teploty se budou dál držet ve vyšších číslech, ale kvůli rostoucí oblačnosti nám přibudou také výstrahy před silnými bouřkami, které by se mohly začít objevovat začátkem příštího týdne,“ dodává Mejstřík.

Tomáš Vojkovský

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. Podnikáním kancléře Mynáře se nezabýváme, upřesnil po několika dnech OLAF

  2. Krejčíková: Pořád si to nemůžu dát dohromady. Tenisové legendy znají moje jméno a dívají se na mě

  3. Od středy zavládnou vedra, varuje meteorolog. V pátek teplota vyšplhá až na 34 stupňů Celsia

  4. Veřejné rozloučení se Šafránkovou proběhne 25. června v kostele na Spořilově

  5. Největší úmrtnost v historii samostatného Česka. V prvním čtvrtletí zemřelo 46 tisíc lidí

  6. Šilhavý poprvé povede tým na velkém turnaji jako hlavní trenér. ‚Bude to asi vrchol mé kariéry,‘ říká

Aktuální témata

MS hokej 2021 program, MS hokej 2021, ME ve fotbale 2020 program, Vrbětice, Koronavirus, Parlamentní volby 2021, Výsledky voleb v obcích, Film, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Olympijské hry 2020 Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Euro 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, Volby 2021: Benešov, Beroun, Blansko, Bruntál, Břeclav, Česká Lípa, České Budějovice, Český Krumlov, Děčín, Domažlice, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jablonec nad Nisou, Jeseník, Jičín, Jihlava, Jindřichův Hradec, Karlovy Vary, Karviná, Kladno, Klatovy, Kolín, Kroměříž, Kutná Hora, Liberec, Litoměřice, Louny, Mělník, Mladá Boleslav, Most, Náchod, Nový Jičín, Nymburk, Olomouc, Opava, Ostrava-město, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Prostějov, Přerov, Příbram, Rakovník, Rokycany, Rychnov nad Kněžnou, Semily, Sokolov, Strakonice, Svitavy, Šumperk, Tábor, Tachov, Teplice, Trutnov, Třebíč, Uherské Hradiště, Ústí nad Labem - město, Ústí nad Orlicí, Vsetín, Vyškov, Zlín, Znojmo, Žďár nad Sázavou

Doporučujeme