Od telefonů k autům. Xiaomi postaví v Pekingu továrnu na elektromobily

5 měsíce starý 24

Závod bude postaven ve dvou fázích. Xiaomi také v pekingské zóně hospodářského a technologického rozvoje vybuduje centrálu automobilové divize a kanceláře pro prodej a výzkum, uvedla na svém účtu na WeChat vládou podporová agentura pro ekonomický rozvoj Beijing E-Town. Podle té by masová výroba v závodě měla začít v roce 2024, což je v souladu s cílem, jaký si automobilka stanovila.

Letos v březnu Xiaomi oznámila, že do deseti let plánuje do výroby elektromobilů investovat deset miliard dolarů (226,7 miliardy Kč). V srpnu pak oficiálně zaregistrovala svoji divizi pro výrobu elektromobilů, která nese název Xiaomi EV.

Video: Elektromobilita: Jaké jsou plány EU a světa?

Elektromobilita: Jaké jsou plány EU a světa?

Firma otevřela tisíce obchodů, aby podpořila růst prodeje chytrých telefonů na domácím trhu. Tyto obchody hodlá nakonec využít také jako prodejní místa pro prodej elektrických vozů, napsala agentura Reuters.

Tržby Xiaomi se ve třetím čtvrtletí zvýšily zhruba o osm procent na 78,06 miliardy jüanů (276,8 miliardy Kč). Mírně tak zaostaly za očekáváním, neboť Xiaomi čelí na domácím trhu zostřující se konkurenci domácích rivalů Oppo a Vivo. Podle výzkumné společnosti IDC byla Xiaomi za červenec až září třetím největším prodejcem chytrých telefonů na světě za firmami Samsung a Apple.

Zdroj